رسانه ها باز از یک تراژدی جریحه دار و آزار جنسی آنهم توسط یک قاری شناخته شده بین‌المللی مدرس قرآن خبر داده اند. سعید طوسی قاری و مدرس قرآن کسی که به بیت رهبری رفت و آمد داشته و در جلسات و نشست های مسئولان بارها قران تلاوت کرده است. به گفته حسن محققی مسئول قاریان بند در زندان رجایی شهر یک سال و نیم پیش او جهت شرکت مسئولان زندان در نشستها و .محافل آموزشگاه قران به بند دو رندان رجایی شهر دعوت… شده است.

انتشار خبر تجاوز به تعدادی کودک آنهم توسط قاری قرآن آنقدر باور نکردنی است که اولین واکنش های هر شنونده ای تردید در صحت خبر است. اما به سخن در آمدن قربانیان این تراژدی انسانی و رو شدن اسنادش یکی بعد از دیگری، دیگر تردیدی به جا نماند. خبر بهت آور است چونکه کسانی چون سعید طوسی، قاری قران و مدرس علمیه، حداقل به باورهای خودشان و به ادعاهای اخلاق و دین و مردم داری شان پای بند نیستند. و حال در پی شکایت و پیگیری خانواده‌های این کودکان از سعید طوسی به جرم آزار جنسی کودکان، از سوی دفتر قضایی منع تعقیب شده و تنها به جرم تشویق به فساد در دادگاه ویژه کارکنان دولت به ۴ سال حبس محکوم گردیده است.
پس از انتشار این خبر برخی‌ها گفتند در انتشار واقعیت مبالغه شده است. مثلا ١٩ کودک نبوده بلکه تنها چند کودک بوده است. گویی موضوع تعداد کودک است نه کراهت این عمل شنیع و غیرانسانی. سعید طوسی جرمش تجاوز به کودکان است. نابود کردن سرنوشت و آینده این کودکان است. و جالب اینجاست که ایشان با زیر پا له کردن این کودکان از سوی دادگاه قضایی حتی منع تعقیب هم شده است. اما کسانی چون من به جرم دفاع از حقوق کود ک و حقوق انسانها در زندانیم. سؤال من، سؤال مردم اینست که چگونه است که دستگاه قضایی شرم آورانه و با قضاوت های ناعادلانه و کینه توزانه نه یکبار بلکه دو بار فردی مثل من را به جرم دفاع از حقوق کودکان و فعالیت های حقوق بشری بدون رعایت کمترین اصول دادرسی و در پنج دقیقه بدون حق داشتن وکیل به حبس سنگین محکوم کرده است و سعید طوسی ها منع تعقیب می‌شوند. چگونه است که دفاع کسانی چون من از حقوق کودکان و حقوق برحق مردم تحت عنوان «اخلال در نظم و امنیت ملی» و یا «تشویش اذهان عمومی» حکم زندان دارد.
سوال اینست که حتی اگر سعید طوسی را به عنوان «مشوق فساد» اعلام می‌کنید، چرا از جامعه دورش نمی‌کنید و به شهادت اسناد منتشر شده، پرونده قدیمی در تجاوز به کودکان دارد، چرا سکوت کرده‌اید؟
تأسف‌آور اینکه این اتفاق برای انسانهایی بوقوع پیوسته که هیچ قدرت دفاعی از خود ندارند. و من به عنوان یک فعال دفاع ز حقوق کودک وظیفه خودم دانستم که صدای حق‌خواهی و اعتراض این کودکان باشم.
این اتفاق در عین حال اخطاری دردناک به روان جامعه است که باید بر علیه خشونت جنسی که بر کودکان مظلوم روا داشته می‌شود، چاره جویی کنیم. نه اینکه مسئولان امر حاشیه امن برای مجرمان و مقصران مهیا کنند. فرجام سخن اینکه راستی اینکه تا چه زمان به این سکوت معنا دار خود ادامه می‌دهید.
از آلودگی هوا تا گرانی گوجه فرنگی، پوشیدن لباس و شلوار کوتاه و چکمه های بلند زنان و دختران و تا بازی فوتبال و غیره سخن می‌گویند، اما در برابر این فاجعه تلخ انسانی سکوت. وظیفه ما مردم است که این سکوت را بشکنیم. صدای کودکان قربانی «قاریان قرآن» باشیم.
بهنام ابراهیم‌زاده
زندان رجایی شهر، آبان
برگرفته از فیس بوک

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)