طی تماس تلفنی  در ظهر روز جاری از سوی دفتر دادیار ناظر بر زندانیان  سیاسی « جعفر عظیم زاده» فعال کارگری به زندان اوین فراخوانده شد.
به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، «محمدعلی جداری فروغی» وکیل «جعفر عظیم‌زاده» پیش تر در (بیست و چهارم مهر ماه ) اعلام کرد: «جعفر عظیم زاده» و «شاپور احسانی راد» هر کدام یازده سال حبس محکوم شده اند و نسخه ای رای صادره از سوی شعبه اول دادگاه انقلاب اسلامی ساوه به او ابلاغ شده است.
وی افزود: “در رای صادره با توجه به مواد ۴۹۸ و ۴۹۹ قانون مجازات اسلامی، هریک از موکلین به ده سال حبس بابت ایجاد تشکل کارگری اتحادیه آزاد کارگران ایران و یک سال نیز بابت تبلیغ علیه نظام محکوم شده‌اند”.
جداری فروغی افزود: “پرونده دیگری برای موکلین بابت اتهاماتی از قبیل تشویش اذهان عمومی در شعبه ۱۰۱ دادگاه کیفری ۲ ساوه در جریان رسیدگی است”.
این وکیل دادگستری با بیان اینکه مسائل کاری بایستی با رویکرد صنفی بررسی شود و از برخوردهای امنیتی پرهیز شود، اظهار داشت: “مسلما در مهلت قانونی به احکام صادره اعتراض و درخواست تجدید نظر خواهیم کرد”.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com