tawanabowad

 

متأسفانه همزمان با روی کار آمدن رژیم اسلامی، پدیده تحقیر و تبعیض به بهانه های گوناگون و استدلالهای غیر علمی و غیرمنطقی در ایران زیر سلطه رژیم اسلامی، ارتقاء یافته است. این پدیده روزانه در عرصه های گوناگون به منظور فریب افکار عمومی و تصفیه مردم ناراضی و مبارز تولید و باز تولید خواهد شد و در اغلب موارد با توسل به حربه نفاق و چند دستگی میان اقلیت های مذهبی و در رأس آنها، دامن زدن به اختلافات دینی بین پیروان مذاهب شیعه و سُنی، نابرابری و تبعیض بین زنان و مردان در عرصه های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و امتیاز دادن به خودی ها زندگی روزمره مردم زحمتکش و تحت ستم را به گروگان گرفته اند.

مضافاً این رژیم با این خصوصیات داوطلبین زن و مرد جهت شغل معلمی را به بهانه کوتاه بودن قدشان محروم کرده است.

همزمان با اطلاع رسانی در رابطه با برگزاری آزمون استخدام در آموزش و پرورش رژیم اسلامی، کوتاهی قد متقاضیان زنان و مردان جهت شرکت در آزمون معلمی بار دیگر نقل مجالس شده است، طرح و تصویب این پدیده از توهین و تحقیر نه تنها به زنان و مردان کوتاه قد، بلکه توهین به کل بشریت است.

در همین رابطه اشاره مختصری به نحوه استخدام معلمان و پیش شرط های بازدارنده و تحقیر آمیز از جانب مسئولین و سیاستگذاران مأمور در آموزش و پرورش رژیم اسلامی، درسالهای ۹۴ و ۹۵ خواهم کرد.

بر اساس گزارش مجله مهر، در روز شنبه۱۱بهمن ۱۳۹۴، طی برنامه ای از صدا و سیمای رژیم اسلامی، تحت عنوان «ارزیابی ظاهری»از معلمان، عنوان شد:

«معلمان باید خوش چهره و خوش بیان باشند. لکنت زبان و نقص عضو نداشته باشند. خیلی چاق و لاغر نباشند. و قدمناسبی داشته باشند.»!

همزمان با رسانه ای شدن این خبر«حسین سلیمی جهرمی»رئیس مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی وزارت آموزش و پرورش رژیم اسلامی: گفت«قصه به این شوری نیست این موضوع به شکل درستی مطرح نشده است. اینطور نبوده که داوطلبینی که قد زیر ۱۵۵ برای خانم ها و ۱۶۰ برای آقایون پذیرفته نشوند، تنها محدود به این موارد نبوده است. اما خب بلاخره معلم باید نقص جسمانی نداشته باشد تا برای تدریس دچار مشکل نشود. اشاره صریح و رسانه ای کردن این قضیه ممکن است موجب آزرده خاطر شدن بعضی افراد شود. بهتر بود این موضوع به این شدت رسانه ای نمی شد و در همان آموزش و پرورش به عنوان یک ملاک می ماند

علاوه بر شرط و شروط فوق «مبتلایان به دیابت معلم نمی‌شوند.»! به گزارش سلامت نیوز، روز شنبه ۱مهر ۱۳۹۵، «عباس قنبری» معاون دانشجویی دانشگاه فرهنگیان: گفت«در پذیرش دانشجویانی که سرانجام معلمان این مرز و بوم خواهند شد، سخت گیری‌هایی از نظر سلامت روحی و جسمی وجود خواهد داشت، وی در ادامه گفت«دوره معاینه پزشکی، مصاحبه پزشکی و مصاحبه تخصصی دانشجو معلمان و متقاضیان ورود به آموزش و پرورش برگزار شد و یک الگوی سلامت جسمانی از طریق دانشگاه فرهنگیان پیشنهاد شد که بنابر آن بالغ بر۳۰بیماری ممنوعه برای معلمان را مشخص کردیم. بیماری دیابت، بیماری‌های سلامت روحی و روانی و حتی بیماری‌های واگیردار از جمله این بیماری‌ها به شمار می‌رود. بینایی، افزایش نامتعارف وزن و سلامت ستون فقرات برای ما بسیار مهم بود

این در حالی است که بر طبق آمار خود رژیم ۴/۵تا ۵ میلیون نفر در ایران مبتلا به بیماری دیابت هستند که تعداد زیادی از مبتلایان از این بیماری خود بی خبر هستند.

«قنبری»با بیان اینکه دو برابر ظرفیت یعنی۲۰هزار نفر را سازمان سنجش به ما اعلام کرد که از این تعداد۱۰هزار نفر جذب آموزش و پرورش خواهند شد: گفت«به عنوان مثال اگر فردی قدش خیلی کوتاه باشد، خود به خود وارد مراحل بعدی نمی‌شود؛ یعنی اگر شرایط اولیه را نداشته باشند، در مراحل بعدی حضور نمی‌یابند

به این ترتیب و بدون هیچ گونه توضیح و استدلالی، آقای «قنبری» آن تعداد از زنان و مردان متقاضی شغل معلمی را که تا امروز یکشنبه ۱۸مهرماه ۱۳۹۵ فرصت ثبت نام و شرکت در این آزمون را دارند، به دلیل کوتاهی قد و یا مبتلا بودن به یکی از امراض مورد نظر دانشگاه فرهنگیان که۳۰مورد از آن به عنوان«الگوی سلامت جسمی»معرفی شده است، برای همیشه از شغل معلمی محروم خواهند شد.

معلمان فداکار و دلسوز مواردی را که مسئولین رژیم اسلامی، از حل آن عاجزاند را به آسانی حل و فصل کردند بگونه ای که نه تنها به مسئولین آموزش و پرورش رژیم اسلامی، بلکه به کلیت رژیم حاکم بر ایران، ثابت کردندکه این نوع از فرمول بندی های بی اساس، آزار دهنده، غیر علمی و تحقیر آمیز از قبیل؛ «قد کوتاه»،«ارزیابی ظاهری» و «الگوی سلامت جسمی»، علاوه بر دارو و درمان راه حل انسانی هم دارد.

به عنوان مثال، در سال۱۳۹۲«محمدعلی محمدیان» معلم دبستان «شیخ شلتوت» شهر مریوان و معلم«ماهان»که از بیماری ناشناخته ای رنج می برد و موهای سر و صورتش ریخته شده بود، برای اظهار همدردی با شاگردش موهای سرش را از ته زد و به شکل «ماهان» در آمد و به شاگردانش گفت: «موهای سر من و ماهان در زمستان به دلیل حساسیت خودش می رود و در بهار به هنگام رویش گلها و شکوفه درختان از نو رشد می کند.». این تصمیم درست ایشان الگویی شد تا سایر همکلاسی های«ماهان»نیز مو های سر خود را دسته جمعی تراشیدند.

همچنین این تصمیم درست و انسانی معلم «ماهان» تبدیل به الگویی شد تا یکی از پرستاران زن شاغل در واحد شیمی درمانی اطفال در شهر شیراز موی سرخود را در راستای همدردی و همسویی با کودک خردسال مبتلا به بیماری سرطان که موهای سرش ریخته بود موهای سرش را از ته زد.

علاوه برموارد دست و پاگیر فوق،(۳۰ نوع بیماری، قد کوتاه و ارزیابی ظاهری)، مورد نظر مسئولین پذیرش رژیم اسلامی در دانشگاه فرهنگیان، فهرست وار به قید و بندها دیگری اشاره خواهم کرد.

۱شرايط عمومی استخدام: «داشتن تابعيت جمهوری اسلامیاعتقاد به دين اسلام يا يكی از اديان رسمیالتزام به قانون اساسیدارا بودن كارت پايان خدمت يا معافيت دائمعدم اعتياد به دخانيات و مواد مخدرنداشتن سابقه محكوميت جزائیحداكثر سن داوطلبان فوق ديپلم ۲۵، ليسانس۳۰، فوق ليسانس و بالاتر ۳۵سالداشتن سلامت جسمانی و روانی و توانائی برای كاری كه استخدام ميشوند

۲شرايط اختصاصی: «دارا بودن مدرك تحصيلی مربوطه براساس جدول مشاغلشهرت و عامل بودن به اخلاق و شئونات معلمی

طی سالیان متمادی آموزش و پرورش رژیم همیشه با کمبود معلم مواجه بوده است، قرار بر این شد تا در سال تحصیلی جاری ۳۶ هزار نفر معلم بازنشسته شوند، اما به دلیل کمبود معلم، نه اینکه این تصمیم عملی نشد بلکه بنا به گفته‌ «فانی» وزیر آموزش و پر ورش رژیم: «بخشی از کمبود نیرو در آموزش و پرورش نیز امسال با اضافه کاری معلمان رسمی به صورت حق‌التدریسی جبران میشودیقیناً این ترفند ها و راه حل های موقت کارساز نخواهد بود. وزارت آموزش و پرورش برای جبران این کمبود در اقدامی نسنجیده ۲۰هزار نفر داوطلب را به دانشگاه فرهنگیان معرفی کرد که فقط ۱۰ هزار نفر از آنها شرایط شرکت در آزمون را دارند.

اخذ مدرک تحصیلی با گذراندن دوره ای یکساله در دانشگاه فرهنگیان و هزینه سنگین آن برای خانواده های کم درآمد کار ساده ای نیست، مضافاً استخدام این تعداد از معلمان جدید منوط به شرکت در آزمون پایانی این دوره یکساله است و در صورت موفقیت به عنوان معلم پیمانی استخدام خواهند شد.

عبور از این همه موانع سر آغاز مبارزه ای خواهد بود جهت مطالبات این تعداد از معلمان پیمانی در پیوند با سایر معلمان همکار خود که سالیان متمادی است در عرصه سیاسی، اجتماعی و اقتصادی درگیر مبارزه ای رو در رو در تقابل با سیاست گذاران و مجریان رژیم اسلامی، در بخش های گوناگون وزارت آموزش و پرورش رژیم هستند.

در ایران زیر سلطه رژیم اسلامی، با بودن چنین رژیمی در حاکمیت این پروسه از مبارزه در دوران بازنشستگی نیز بدون وقفه و بدون توجه به«التزام عملی به ولایت فقیه» و تسلیم نشدن در مقابل نیرو های امنیتی و مأمورین تا دندان مسلح رژیم اسلامی، جهت کسب مطالبات پایمال شده خود، در برابر مجلس رژیم اسلامی و ادارات آموزش و پرورش، به بخش جدایی ناپذیر از زندگی روزانه معلمان متعهد و غیرحکومتی تبدیل شدە است.

کارگران آگاه، مردم مبارز و آزادیخواه در مبارزه برای احقاق حقوق طبیعی و انسانی معلمان، حامی و پشتیبان آنان خواهند بود.

یکشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۵

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)