asl19-paskoocheh-fb-02

یک کارگاه فناوری، سرویس‌های جدیدی برای کاربران فارسی‌زبان راه‌اندازی کرده تا آنها بتوانند به راحتی به فیلترشکن‌ها و ابزار امنیت دیجیتال دسترسی داشته باشند.

پس‌کوچه، سرویسی رایگان است که دریافت انواع فیلترشکن‌ها را ساده می‌کند.

این سایت با فارسی‌سازی فیلترشکن‌های شناخته‌شده و معتبر، دسترسی بهتری برای کاربران ایجاد می‌کند.

گروه پس‌کوچه به منظور رفع ابهامات و پیچیدگی‌های احتمالی، این نرم‌افزارها را همراه با راهنما به فارسی ترجمه کرده و یک‌جا عرضه می‌کند.

یکی دیگر از خدمات پس‌کوچه پاسخ‌گویی به پرسش‌های کاربران به زبان فارسی است تا آنها بتوانند، شیوه کار با این ابزارها را بهتر فرا گیرند.

از سوی دیگر تولیدکنندگان فیلترشکن و ابزارهای امنیتی می‌توانند از طریق پس‌کوچه نیازهای مخاطبان خود را بهتر بشناسند و از آنها بازخورد بگیرند. این ارتباط دوسویه موجب می‌شود تا در نسخه‌های بعدی کاستی‌های احتمالی برطرف شود.

علاوه بر اَپ‌استور٬ پس‌کوچه راه‌های مختلفی چون ایمیل، بات تلگرام و شبکه‌های اجتماعی را برای دریافت فیلترشکن و نرم‌افزارهای مفید دیگر پیشنهاد می‌دهد.

فریدون بشر، مدیر پروژه پس‌کوچه درباره امنیت استفاده از این سایت توضیح می‌دهد: «برای بالا بردن ضریب امنیت و حفظ هویت کاربران، تمامی محتویات سایت، تحت پروتکل امن انتقال ابرمتن (HTTPS) منتقل می‌شود. در این حالت ترافیک انتقال داده‌ها رمزگذاری و محفاظت شده است. در عین حال پس‌کوچه یک پروژه متن‌باز است و مورد بررسی ممیزی امنیت فناوری اطلاعات قرار گرفته و آزمایش نفوذپذیری را با موفقیت پشت سر گذاشته است».

او می‌افزاید: «ما کمترین اطلاعات از فعالیت‌های کاربران را نگهداری می‌کنیم که صرفا برای رفع مشکلات و باگ‌های احتمالی خواهد بود. و در نهایت پس‌کوچه هیچ‌گونه اطلاعات شخصی کاربران را گردآوری نخواهد کرد».

پس‌کوچه از تولیدات کارگاه فناوری اصل ۱۹ است که پیش از این، پروژه‌هایی چون میدون، خوندی،روحانی‌سنج و دیدبان مجلس را راه‌اندازی کرده است.

این کارگاه در سال ۱۳۹۱ با هدف رفع نیازهای کاربران ایرانی در حوزه دسترسی آزاد به اطلاعات راه‌اندازی شد و در این راستا با تولیدکنندگان ابزارهای امنیت دیجیتال و فیلترشکن همکاری خود را آغاز کرد.

علی بانگی، مدیر اصل ۱۹، پس‌کوچه را حاصل سال‌ها تجربه این کارگاه در ارایه و پشتیبانی فیلترشکن‌ها می‌داند. او می‌گوید: «پس از سال‌ها فعالیت و بعد از دریافت پیشنهادهای فراوان و درک خواسته‌های کاربران٬ وب‌سایت پس‌کوچه را طراحی کردیم تا با گردآوری فیلترشکن‌ها در یک اَپ‌استور، نیازهای کاربران در دانلود و پشتیبانی به فارسی برآورده شود».

وب‌سایت پس‌کوچه از نشانی paskoocheh.com قابل دسترسی است و‭ ‬اپلیکیشن‭ ‬اندروید‭ ‬آن‭ ‬در‭ ‬صفحه‭ ‬اصلی‭ ‬تلگرام‭ ‬بات‭ ‬پس‌کوچه‭ ‬در‭ ‬دسترس‭ ‬است‭.‬

برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با ایمیل bepors@asl19.org تماس بگیرید.

دانلود‭ ‬اپ‭ ‬پس‌کوچه‭ ‬برای‭ ‬اندروید

asl19_logo_farsi_v1

همیشه راهی هست!

 

. ویدیو پس کوچه را ببینید:

2016-09-26

تیم پس‌کوچه از راست به چپ:

آقای پستچی، مسئول ارسال ایمیلی

روبات، مسئول بات تلگرام

سایه، دستیار روشن و خبررسان پس‌کوچه

روشن، مدافع سرسخت دسترسی به اطلاعات آزاد و معلم پس‌کوچه

و بچه های اصل۱۹ که موقع گرفتن این عکس مشغول کار بودن.

pas-pressrelease-visual-en-1-1024x682

 

paskoocheh-app-bot

 

pas-socialmedia-postman-os

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)