شب گذشتە ۱۸ مردادماه، در نزدیکی روستای «دزلی مریوان» بر اثر حادثه رانندگی ١٢ کولبر کُرد کشته و زخمی شدند.
به گزارش «کانون مدافعان حقوق بشر کردستان»، گروهی از کولبران مرزی اهل روستای «دەره ناخی» در نزدیکی شهرستان «مریوان»، کە در حال حرکت بە سمت منطقە مرزی بودەاند، در ساعت ۲۱ شب گذشتە ۱۸ مردادماه، در نزدیکی روستای «دزلی» دچار حادثە رانندگی می شوند.

13940887_1769318993286850_2005072112_n-300x214

صحنه تصادف شب گذشته

یک منبع مطلع بە “کانون مدافعان حقوق بشر کردستان” گفت که این کولبران کە با خودرو و بە قصد امرار معاش بە سمت منطقە مرزی مریوان در حرکت بودەاند، دچار صانحە شدە و ۴ نفر بە اسامی «حاجی سعید ابست»، «اسعد کریمی»، «محمد باخه»، «عدنان کریمی»، جانشان را ازدست دادە و ۸ نفر دیگر بە نام های، «عبدالله رسولی»، «آزاد یاسمنی»، «محمود نادریان»، «عبدالله باخه»، «امید باخه»، «شورش ربانی»، «واحد شریفی»، «احمد ابست» بە شدت مجروح شدە و بە بیمارستان سنندج اعزام شدەاند.

کشتە و زخمی شدن این ۱۲ نفر در حالیست کە بیشتر کولبران یا با شلیک مستقیم نیروهای انتظامی ایران، بدون هیچگونە هشدار قبلی و یا در حین فرار از دست مامورین، زخمی یا جانشان را از دست دادەاند.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com