«ایرج محمدی» زندانی سیاسی محبوس در زندان مرکزی تبریز، که پیش تر در روز یکشنبه ۲ خردادماه پس از عمل جراحی در بیمارستان به مرخصی استعلاجی ۱۰ روزه اعزام شده بود، درپی عدم تمدید مرخصی بعد از ظهر روز سه شنبه ۱۸ خرداد ماه جهت تحمل ادامه محکومیت خود به زندان بازگشت.
 
به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، «ایرج محمدی» زندانی سیاسی کُرد به تازگی به مدت بیست روز دست به اعتصاب غذای اعتراضی زده بود و. به دنبال این اعتصاب، او در زندان از سوی مسوولین تحت شکنجه و ضرب و شتم قرار گرفت و کیسه بیضه سمت راست او بر اثر شدت ضربات پاره شد.
منابع مطلع پیش تر در این خصوص به کمپین گفته‌اند که “به دلیل تاخیر در انتقال این زندانی سیاسی به مراکز درمانی، در نهایت او در ۲۸ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۵، در بیمارستان امام رضا تبریز بستری شده و در ۲۹ اردیبهشت‌ماه بیضه سمت راستش تخلیه می‌شود و برای همیشه از داشتن فرزند محروم شده است.
 
این زندانی سیاسی ۳۷ ساله به دلیل وضعیت وخیم جسمانی در روز یکشنبه ۲ خرداد ماه ۱۳۹۵، به مدت ۱۰ روز به مرخصی استعلاجی اعزام شد.
 
این زندانی بیمار علی‌رغم ابتلا به بیماری اعصاب و روان، مشکلات بینایی و همچنین دهان و دندان، سابقه سکته مغزی را نیز دارد.
 
او در ۵ فروردین‌ماه سال جاری ، به همراه «محمد امین آگوشی» معلم بازنشته و زندانی سیاسی جهت ادامه حبس خود به زندان مرکزی تبریز منتقل شد.
 
او در بدو ورود به زندان تبریز، “بدون رعایت اصل تفکیک جرائم به بند سارقین زندان مرکزی تبریز منتقل شد و از حقوق اولیه و انسانی خود در زندان از سوی مسوولین محروم بوده است و با وجود ابتلا به بیماری‌های متعدد از حق داشتن پتو و لوازم اولیه محروم بوده و به ناچار بر روی موزائیک‌های سرد سالن می‌خوابید.”

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)