11064
به گزارش گلد نیوز ماموران اداره اماکن شهر بابل به دلیل تعطیلی مغازه‌های شهروندان بهایی این شهر به مناسبت تعطیلات مذهبی، چند واحد صنفی متعلق به این شهروندان را پلمب کردند.
عینک‌سازی متعلق به مشتاق سمندری از جمله واحدهای صنفی است توسط ماموران اداره اماکن شهر بابل پلمپ شد.
مشتاق سمندری شهروند بهایی ساکن بابل که در روز سه شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۸۹ به دادسرای انقلاب شهر مزبور احضار شده بود پس از معرفی به دادسرا از وی خواسته می شود به اداره اطلاعات بابل مراجعه کند. نامبرده پس از مراجعه به اداره اطلاعات بابل , بازداشت شده و از آن محل به دادسرای انقلاب بابل برده می شود و در آنجا حکم بازداشت مشتاق سمندری صادر می شود سپس از همان مکان به بازداشتگاه اداره اطلاعات ساری منتقل می گردد .
قابل ذکر است برادر مشتاق سمندری به نام مشفق سمندری از ماه پیش از این واقعه برای گذراندن محکومیت ۶ ماهه در بازداشت بوده است .
مشفق سمندری نیز به اتهام ” تبلیغ دیانت بهائیت ” به ۶ ماه حبس تعزیری محکوم شده بود. مشفق سمندری شهروند بهائی بابل در فروردین ۸۸ توسط ادراه اطلاعات شهرستان بابل در منزل شخصی خود دستگیر شد و مدت ۸۰ روزه بازداشت خود را در سلول انفرادی در زندان اداره اطلاعات شهرستان ساری ( زندان شهید کچوئی ) و زندان متی کلای بابل سپری کرده بود. همچنین مشتاق سمندری برادر مشفق سمندری نیز به اتهام ” تبلیغ دیانت بهائیت ” در خرداد ۸۹ توسط اداره اطلاعات شهرستان بابل دستگیر شد و پس از یک ماه بازداشت با پرداخت وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی آزاد شده است.
مشفق سمندری شهروند بهایی در شهرستان بابل پس از سپری کردن دوران محکومیت آزاد شد.
هم چنین مشتاق سمندری برادر مشفق سمندری نیز به اتهام ” تبلیغ آئین بهائی ” در خرداد ۱۳۸۹ توسط اداره اطلاعات شهرستان بابل دستگیر شد و پس از یک ماه بازداشت با پرداخت وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی آزاد شده است.

در تدوام سرکوب اقلییت های مذهبی در ایران مشتاق سمندری شهروند بهایی ساکن بابل به اتهام اهانت به دین اسلام از طریق تبلیغ دیانت بهایی از سوی دادگاه انقلاب شهرستان مذکور به تحمل سه سال حبس تعزیری محکوم شد.
اکنون با پلمپ محل کسب این شهروند وی هنوز هم به تحمل تضییقات تنها به دلیل اعتقادات خویش ، محکوم است.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)