رسانه ملی ایران برای نشان دادن جلوه مبارزه با فساد مدت ها به پخش ویدوها و تصاویر از تخریب ویلاهای لوکس و مراکز تفریحی در مجاورت رودخانه و دریا می پردازد. اما در مورد فساد بزرگ در قلب پایتخت سکوت می کند. در زمان فاسد معروف کرباسچی شهرداری فاسد تهران او دستور ساخت دو مرکز خرید نه در اطراف رودخانه بلکه درست روی رودخانه داد. یعنی رودخانه ملی تهران را کامل پوشاندند و دو طبقه مرکز تجاری ساختند. این دو مرکز تجاری عبارتند از مرکز تجاری نصر در گیشا و پاساژ میرداماد در میرداماد استان تهران است. علاوه بر اینکه رودخانه دقیقا از زیر این دو مرکز خرید رد می شود و نیازی به تخصص عمران نیست که بدانید زود یا دیر این مراکز خرید به سرنوشت پلاسکو تهران و متروپل آبادان دچار می شوند و ساخت مرکز خرید بر روی رودخانه ۱۰۰ درصد غیر قانونی است ، اما فسادهای گسترده رژیم پر کردن جیب خودش را مهمتر از سلامت و جان مردم می داند و در اخبارهای داخلی فقط به “بی فرهنگی” در ساخت و ساز بر روی رودخانه اشاره شده است. در حالی که این دو مرکز خرید باید تخریب شوند و یا منتظر بمانیم تا متروپل بعدی در تهران رخ دهد. شهرداری به عمد اسم این دو مرکز خرید را از ساختمان های پر خطر حذف کرده است زیرا تنها راه رفع خطر تخریب این مراکز خرید است. اما سوال اینجاست فعالیت این مراکز خرید چه سودی برای دولت دارد:

۱-درآمدهای حاصل از مالیات و عوارض شهری
۲-درآمد حاصل از رشوه که به مامورین شهرداری و نیروی انتظامی برای ننوشتن تخلفات داده می شود
۳-درآمد حاصل از جریمه سد معبر خودروها و موتورسیکلت ها در منطقه
۴-درآمد حاصل از بی نظمی و شکایات در شورای حل اختلاف

این مناطق زمانی محل آرامش و آسایش بوده است و مردم از رودخانه لذت می بردند. شهرداری و دولت فاسد بعد از انقلاب برای پر کردن جیب خود اقدام به ساخت این دو مرکز تجاری کرد. ترافیک سنگین روزانه در منطقه میرداماد و گیشا هم به علت همین دو مرکز خرید است. این دو مرکز خرید علاوه بر ایجاد بوی نا مطبوع تبدیل شده به پاتوق مشتی ارازل و اوباش که آسایش را از مردم سلب می کنند. موتورسیکلت ها و اتومبیل هایی که پیاده رو ها را پر کردند و دولت فاسدی که درآمد پایدار از جان مردم بیشتر برایش اهمیت دارد. اما شما می توانید این وضع را تغییر دهید:

۱-از این دو مرکز خرید هیچگاه خرید نکنید، این امر باعث ورشکسته شدن کسبه و صفر شدن مالیات و عوارض می شود و به زودی وقتی تجارت این محل به خطر بیافتد مجبور به تعطیلی و تخریب این مرکز خرید می شوند.

۲-به این دو محل تردد نکنید، اگر با حمل و نقل عمومی بروید پول می رود در جیب دولت ، اگر با اتومبیل و موتور بروید مجبور به تخلف می شود که جریمه می شود و در مواردی برف پاکن خودروی شما شکسته می شود که باز هم باید شکایت کنید که پول برود در جیب دولت.

۳-به این دو مرکز چیزی نفروشید، تا برای کسب کالا مشکل پیدا کنند و ورشکست شوند.

دولت ایران هیچگاه این مراکز خرید که منبع درآمد آنها است را تخریب نخواهد کرد و فقط ما مردم با تحریم این دو مرکز می توانیم درآمد آن را صفر و ورشکسته کنیم تا سرنوشت پلاسکو و متروپل تکرار نشود. قطعا اگر شما از این دو مرکز خرید ، خرید کنید و تجارت کنید در کشته شدن شهروندان خود دخیل هستید.

 

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)