مخالفت با هرگونه مجازات خشونت‌آمیز عاملان و آمران اعدام‌های دهه شصت، یکی از مهم‌ترین فصل مشترک‌های مطالبات دادخواهانه خانواده اعدام‌شدگان است و بسیاری از خانواده‌ها در حالی که به شدت دنبال اجرای عدالت هستند به صراحت می‌گویند که خواهان اعدام عاملان و آمران کشتارهای دهه نیستند.

Untitled-1407
سحر محمدی می‌گوید:
« من نه به دنبال حکم اعدام برای قاتلین خانواده‌ام هستم و نه به دنبال انتقام و شکنجه وخون‌خواهی. من خواهان دادخواهی هستم. خواهان این هستم که دادگاه‌های مردمی برگزار شوند و عاملین و آمرین اعدام‌ها شناسایی شده و در دادگاه مسئولیت‌ بپذیرند. جنایات جمهوری اسلامی را نه فراموش می‌کنم نه می‌بخشم، ولی نه از سر کینه‌توزی بلکه به این دلیل که عمیقاً به برقراری عدالت در حق به خون‌خفتگان خاوران‌ها اعتقاد دارم و در مقابل نسل‌های آینده احساس مسئولیت می‌کنم. من و امثال من باید با بازگویی آنچه که بر ما گذشته و بلایی که جمهوری اسلامی بر سر ما آورد از تحریف تاریخ جلوگیری کنیم و نگذاریم یک نسل دیگر قربانی همان سیستم فکری و حکومتی شود که خاوران و خاوران‌ها را بر پا کرد.»
برگرفته از کتاب «داستان ناتمام»، مادران و خانواده‌های خاوران، سه دهه جستوجوی حقیقت و عدالت، انتشارات عدالت برای ایران ١٣۹۴
متن پی دی اف کتاب را از اینجا دریافت کنید

کانال تلگرام عدالت برای ایران را دنبال کنید

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)