مقابله با تبعیض موجود در اطلاع رسانى مسائل اتنیک‌ها/ کریم خلف دحیمی

Karim-Khalaf-Dahimi

کریم خلف دحیمی

در نبود رسانه‌های خبری بی طرف و آزاد، مجموعه فعالان حقوق بشر، با پوشش نقض‌هاى حقوق بشرى بر ضد مردم عرب و دیگر اتنیک‌ها و اقلیت‌هاى دینى، باعث شکست فضاى بسته‌ی رسانه‌هاى فارسى زبان در خارج شده و شاهد بودیم که این ارگان خبرى به عنوان سورسى براى بعضى از سازمان‌هاى حقوق بشرى و حتى رسانه‌ها بوده و این امر قابل تحسین است.

ارتباط با فعالان حقوق بشر قومیت‌ها و مستند کردن اخبار و نقض‌هاى حقوق بشر در مناطق مختلف، کار آسانى نیست و احتیاج به نیرو و امکانات زیادى دارد اما مجموعه فعالان و خبرگزاری آن هرانا تا حدی توانسته است این اخبار را پوشش دهد.

انتظار مى‌رود این مجموعه‌ی حقوق بشری و ارگان خبرى‌اش-هرانا-، در قبال مسئولیت انسانى که در پیش گرفته، فعالیت خود را وسیع‌تر کرده و از تبعیض موجود در اطلاع رسانى مسائل اتنیک‌ها کاسته شود و جهت شفاف سازى نقض‌هاى حقوق بشر موجود در مناطق مختلف خطوط قرمزى براى فعالیت خود در نظر نگیرد و بدون در نظر گرفتن باورهای سیاسی افراد، به خصوص زندانیان دربند، از آن‌ها دفاع و اخبارشان را منتشر کند.


نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com