______ __________ ____ 2016

دبیرخانه فدراسیون جهانی اتحادیه‌های کارگری، براساس توصیه «کنفرانس بین‌المللی زنان کارگر» که در ۲-۱ نوامبر ۲۰۱۵ در قبرس برگزار شد، می‌خواهد از این فرصت برای تأکید مجدد بر موضوعی استفاده کند که دغدغه جدی زنان کارگر معاصر و زوج‌های جوان است، یک موضوع اجتماعی که در همه گستردگی  خود گندیدگی سیاست‌های به اجرا گذاشته شده در جهان سرمایه‌داری را برملا می‌کند: نقض حقوق حمایت زایمان برای مادران طبقه کارگر. حقی که هم زنان کارگر و هم مردان کارگر باید در مبارزات خود علیه استثمار انسان به دست انسان از طریق سازمان‌های سندیکایی دارای سمتگیری طبقاتی از آن دفاع کنند. فدراسیون جهانی اتحادیه‌های کارگری از حق حمایت زایمان دفاع نموده و خواهان آن است که «حق زایمان برسمیت شناخته شود، مزایای زایمان برای کل زنان کارگر همگانی

فدراسیون جهانی اتحادیه‌های کارگری، به‌مناسبت روز جهانی زن تاریخ مبارزات قهرمانانه جنبش زنان کارگر را گرامی داشته، به زنان کارگر و سندیکالیست‌های رزمنده سراسر جهان درود می‌فرستد و همبستگی خود را با مبارزات روزمره آن‌ها برای بهبود زندگی و شرایط کاری خویش ابراز می‌دارد.

دبیرخانه فدراسیون جهانی اتحادیه‌های کارگری، براساس توصیه «کنفرانس بین‌المللی زنان کارگر» که در ۲-۱ نوامبر ۲۰۱۵ در قبرس برگزار شد، می‌خواهد از این فرصت برای تأکید مجدد بر موضوعی استفاده کند که دغدغه جدی زنان کارگر معاصر و زوج‌های جوان است، یک موضوع اجتماعی که در همه گستردگی  خود گندیدگی سیاست‌های به اجرا گذاشته شده در جهان سرمایه‌داری را برملا می‌کند: نقض حقوق حمایت زایمان برای مادران طبقه کارگر. حقی که هم زنان کارگر و هم مردان کارگر باید در مبارزات خود علیه استثمار انسان به دست انسان از طریق سازمان‌های سندیکایی دارای سمتگیری طبقاتی از آن دفاع کنند. فدراسیون جهانی اتحادیه‌های کارگری از حق حمایت زایمان دفاع نموده و خواهان آن است که «زایمان برسمیت شناخته شود، مزایای زایمان برای کل زنان کارگر همگانی گردد.»

خواست‌های مشخص ما:
● مرخصی کافی با حقوق، پیش و پس از زایمان.  منع اخراج زنان باردار. مرخصی برای پدر با مراقبت درمانی و بیمه کامل. منع شیفت شب و کارهای خطرناک برای زنان پیش و پس از زایمان.

● مقابله قطعی با نرخ بیکاری از طریق راه توسعه‌ای که منابع طبیعی مولد ثروت، زمین و صنایع را برای تأمین نیازهای مردم و نه برای سودجویی انحصارات بکار گیرد.

● نظام مراقبت درمانی رایگان، همگانی مناسب که از همه مردم در همه سنین مراقبت نموده همه نیازهای آن‌ها را از جمله واکسن، آزمایش منطم ویروس ایدز، داروی مناسب برای همه مواقع تأمین کند.

● نظام آموزشی رایگان، همگانی مناسب از مهدکودک تا دانشگاه. یک روند آموزشی که تصمین کند مردم دانش عمومی  و آموزش تخصصی را کسب نمایند، رشد نموده و با کسب یک شخصیت جامع از همه ظرفیت‌های خود بسود جامعه استفاده کنند.

● کار تمام-وقت، دایم با حقوق مناسب، ۷ ساعت در روز، ۵ روز در هفته، ۳۵ ساعت در هفته.

● یارانه یا وام مسکن واقعی و کافی بدون بهره برای زوج‌های جوان.

● شبکه‌ای از خدمات واقعاً رایگان، همگانی مناسب برای کمک به خانواده، کودک، سالمند، اشخاص دارای نیازهای ویژه، در راستای بهبود زندگی زنان. مهدکودک، خانه سالمندان، تأسیسات تفریحی، غذاخوری در محل‌های کار، بطور  رایگان، همگانی مناسب.

حق حمایت زایمان برای زنان طبقه کارگر نه فقط یک موضوع مبارزه زنان کارگر، بلکه موضع مبارزه کل طبقه کارگر است. مردان و زنان کارر باید مشترکاً علیه نابرایر، تبعضی جنسیتی و حمایت زایمان مبارزه کنند.

دبیرخانه

http://www.wftucentral.org/8th-march-2016-recognize-motherhood-universalize-maternity-benefit-to-all-women-workers/
 

 

< قبل بعد >

[برگشت به صفحه پیشین]

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)