th59K6B4I3

خبر های ضد و نقیض حاکی از آن است که همه اصلاح طلبان همگی دوباره رد صلاحیت شده اند و برخی از شایعات حاکی از آن است که تعدادی از تایید صلاحیت های اولیه نیز رد صلاحیت شده اند. اما واکنش های اصلاح طلبان به این شایعات چیست ؟ خیلی ساده و قابل پیش بینی ” ما تحت هر شرایطی در انتخابات شرکت می کنیم”
در آینده وقتی که این اصلاح طلبان مورد سوال قرار می گیرند چه پاسخ خواهند داد؟ شاید تنها امید به آن دارند که رهبر آینده مانند انتخاب رهبر فعلی از گروه حامی اصلاح طلبان انتخاب شود و ورق برگردد و این گروه به خیال خود این امید را با ایستادن مقابل خواست رهبر کنونی از خود صلب نکند.
در چند سطح به این دیدگاه اصلاح طلبان نقد وارد است. در سطح اول وضع حال و این رویه رد صلاحیت ها و نوع واکنش اصلاح طلبان قبل از ورود به صحنه انتخابات است. از ماه ها قبل با شعار اینکه تحت هر شرایطی در انتخابات شرکت می کنیم بزرگ ترین ضربه را به جریان اصلاحات خودشان وارد کردند که هیچ بچه ای نیز مرتکب نمی شود. در بدترین شرایط هم اینگونه با دست رو بازی کردن هیچ گونه منطقی نیست. وقتی شما می گویید تحت هر شرایطی رای می دهید و طرفدارانتان نیز به طبع رای خواهند داد ، دست رقیب سیاسی خود را باز می گذارید تا نهایت تحقیر و حذف را برای شما در نظر بگیرد . در این شرایط هیچ گونه هزینه ای برای طرف مقابل نیست و بحران مشروعیت ناشی از عدم شرکت نیز پیش نخواهد آمد .با این اقدام اصلاح طلبان پشت حسن روحانی محافظه کار را نیز خالی کرده اند تا او نیز که بیش از حد انتظار ظاهر شده نیز بدون اهرم فشار وارد وذاکره با رهبر و شورای نگهبان شود . وقتی با چنین واکنش هایی مواجه می شویم نا خودآگاه یاد این گفته می افتی که” دست خالی را باید بر سر کوبید”. واکنش اصلاح طلبان نشان دهنده بدبخت های خاک بر سری است که گوشه ای افتاده اند و هر کسی رسید با پا لگدی به او می زند و این بدبخت مفلوک هم به جای اعتراض، لبخندی می زند و کرنشی می کند و شاید به لگد پران می فهماند دفعه بعد محکم تر بزن، من تحمل م بیش از این هاست…و شاید بدتر از ان..
اما سطح دوم، موضوع ورود افراد میانه رو به جای تند روها. تحلیل های آبکی و کوته بینانه ای که هر روزه بین افراد رد و بدل می شود. ورود بی سوادان سیاسی که شاید معنای سیاست و قانون و قانون گذاری و فضای سیاسی را هم ندارند تا مجلسی خالی از تندروها سر کار بیاید.. چنین مجلسی در درجه اول مطمئنا گوش به زنگ افراد دیگر است و مطمئنا بدتر از مجلس تندروها خواهد بود . چرا که خیلی زود تحت تاثیر قرار می گیرند و حلقه به گوش رهبر و سپاه خواهند بود. در بهترین شرایط به قول اصلاح طلبان ورود حد اقلی تندروها به مجلس، توده ای پیرو که با کوچکترین هیاهوی کیهان و اندک تندروهای مجلس زیر پرچم انها می روند و بقیه ماجرا…
در هر صورت اینگونه فلاکت و بدبخت نشان دادن خود توسط اصلاح طلبان بهترین فرصت را برای حذف کامل آنها به رهبر جمهوری اسلامی و سپاه پاسداران داده است بدون هیچ گونه هزینه ای. اما خیانت آنها در ورود توده پیرو خود به این مضحکه انتخاباتی ثبت خواهد شد

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)