هچوم برنامه ریزی شده و مداوم به روزنامه نگاران، و نویسندگان و گردانندگان سایت ها و وبلاگ ها، به کارزاری سیستماتیک بر ضد نشر آزاد دیدگاه های سیاسی و اجتماعی، و همچنین اطلاع رسانی و  عرصه های مشابه،تبدیل شده است این هجوم ها در اکثر موارید به دستگیری،نقض حقوق شهروندی، تجاوز به حریم خصوصی، اهانت، و برخورد فیزیکی همراه بوده اند . و علاوه بر این ها، با اتهام همکاری با «عوامل بیگانه »و «جاسوسی» برای آنان- اتهامی کهنه و به ارث رسیده از سلف سلطنتی رژیم ولایی و به پوسیدگی خود این دو رژیم- معمولا همراه است…

 

رییس قوه قضاییه رمز وحدت حکومت اسلامی حاکم بر ایران را «ولایت فقیه »دانست و اظهار کرد: امروز هر قلمی‌که در تضعیف ولایت فقیه بچرخد، قلم خیانت است و ما اقتدار و عزت رژیم را در مسیر پیمودن راه ولایت فقیه می‌بینم.[  «در اینجا همه کاره ولی فقیه  هست  ، همچنانکه در بغداد نیز خلیفه کور»؛ هر قلمی‌که در تضعیف ولایت بچرخد ما آن قلم را می شکنیم] امروز شناخت مجاری نفوذ دشمن برای همه دلسوزان نظام خصوصا بسیجیان یک ضرورت است

رئیس دستگاه قضا با اشاره به تاکیدات سید علی خامنه ای در رابطه با بحث نفوذ گفت: ما نمی‌خواهیم مسئله نفوذ را سیاسی و جناحی کنیم اما این موضوع از اهمیت بحث نفوذ نمی‌کاهد. وی مهمترین وجه نفوذ دشمن را نفوذ فرهنگی دانست و اظهار کرد: بحث نفوذ فرهنگی از سالیان گذشته مورد توجه مقام معظم رهبری بوده و زمانیکه معظم له بحث شبیخون فرهنگی را مطرح کردند برخی مسئولان وقت در آن تشکیک وارد کردند.

وی اظهار کرد: امروز باید ردپای تحمیل نفوذ فرهنگی دشمن را در فیلم‌هایی که می‌سازند، رمان‌هایی که ترجمه می‌کنند و قلم به دستانی که در روزنامه‌ها مقاله می‌نویسند جستجو کرد. رئیس قوه قضائیه با اشاره به برخی سخنان و اظهارات که از سکولاریسم و فرهنگ مدرنیته غربی نشات می‌گیرد، گفت: همین چند روز پیش عده ای در روز ۱۶ آذر در میان دانشجویان گفتند که اگر قدرت در جایی جمع شود موجب فساد است؛ باید از آنها پرسید که چرا حرف‌های فرهنگ سکولاریستی غرب را با لعابی خاص در اینجا مطرح می‌کنند؟

[ سانسور در رژیم ولایت فقیه و ممنوعیت انتشار از عرصه آثار معاصر به گنجینه فرهنگ ملی کشیده شده است، و مرزهای زمان از کهن تا امروز در عرصه داستان ، شعر،و پژوهش ، را در می نوردد. اجرا کننده سیاست های مخرب ضد فرهنگی ای که راه به گم بیشه خرافه و واپس ماندگی می برد ونام بی مسمای فرهنگ و ارشاد بر خود گذاشته است].

آملی‌لاریجانی در ادامه به ضرورت کمک به دولت اشاره کرد و بیان داشت: عمده بار اجرایی کشور بر دوش دولت است و قوای دیگر باید کمک کنند که مشکلات و معضلات اقتصادی کشور حل شود. رئیس دستگاه قضا در ادامه به مسئله برجام اشاره کرد و گفت: ما امیدواریم کشورهای غربی در موضوع برجام و پسابرجام برخلاف تعهداتشان عمل نکنند و امیدواریم مسئله برجام و پسابرجام طبق نقشه راه پیش برود.

فشرده گزارش نیویدار

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)