A7C6777E-BD81-45FA-8388-EDBEA1BE7517_cx0_cy4_cw0_mw1024_s_n_r1

اگر چه درون حکومت عقب مانده جمهوری اسلامی، نا بجا انجام گرفتن بسیاری از کارها جریانی غیرعادی نیست؛ اما در برخی موارد، از جمله پیش بینی های لازم، جهت بهره برداری های منفعت طلبانه آنها، در هر موردی به ویژه موارد مادی و معنوی، کاری است که پیوسته در زمان مقتضی به انجام می رسند!

یکی از همین موارد، انتخاب کردن یک جانشین زبده و کارآمد، که مورد تأیید اکثریت اعضای مجلس خبرگان رهبری باشد؛ از طریق همین مجلس، برای رهبری سیاسی – عقیدتی این رژیم، در زمانی که رهبر کنونی به دلائلی مانند عدم صلاحیت وی از دیدگاه خبرگان رهبری، که یکی از مهم ترین شرح وظایف ایشان، توجه مستمر داشتن آنان بر عملکردهای رهبر انقلاب شان است؛ و یا به سبب فوت رهبر کنونی، یا بیماری و ناتوانی وی، نتواند بیشتر در پایگاه این مقام حضور داشته باشد!

از اینرو، علی اکبر هاشمی رفسنجانی، عضو مجلس خبرگان رهبری، و رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، در این رابطه مورد پرسش خبرنگاران واقع شده است. وی دیروز(یکشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۴ خورشیدی) در مصاحبه ای که با خبرگزاری ایلنا داشت؛ به آنها گفت که خبرگان آماده می شوند، ” تا هر وقت که بنا شود، رهبر عوض شود یا نباشد و کس دیگری بیاید. ” ؛ از پیش تصمیم گیری کرده باشند!

این مقام عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: ” گروهی را گذاشتند که دارند افراد را بررسی می کنند؛ تا آنهائی را که صلاحیت لازم را دارند؛ که اگر بعدا حوادثی پیش آمد، بتوانند برای رأی گیری مطرح کنند.” !

به گفته رئیس پیشین مجلس خبرگان، این نهاد هم اکنون بر نهادهای زیر نظر رهبری جمهوری اسلامی هم نظارت می کند؛ و حاصل نظارت های خویش را گزارش می دهد. در عین حال، بسیاری از منتقدان مجلس خبرگان رهبری، نظارت این مجلس بر عملکرد رهبر جمهوری اسلامی، و نهادهای زیر نظر رهبری را ضعیف ارزیابی می کنند. منتقدان می گویند که مجلس خبرگان، بیشتر از آیت الله خامنه ای پیروی کرده است تا بر او نظارت کند!

این مجلس بر اساس قانون اساسی جمهوری اسلامی، علاوه بر نظارت بر عملکرد رهبری و نهادهای زیر نظر او، اختیار عزل و نصب رهبر را هم دارد. انتخابات مجلس خبرگان رهبری، به همراه انتخابات مجلس شورای اسلامی، در هفتم اسفند ماه سال جاری برگزار خواهد شد. و اکبر هاشمی رفسنجانی هم اعلام کرده است؛ که در این دوره نیز شرکت خواهد کرد. پیش تر اعلام شده بود، که حسن خمینی نوه روح اله خمینی که بیشتر به اصلاح طلبان نزدیک است؛ در انتخابات مجلس خبرگان نامزد خواهد شد!

علی اکبر هاشمی رفسنجانی، در پی اعتراضات سال ۱۳۸۸، و انتقاد از سرکوب خشونت بار معترضان، تحت فشار محافظه کاران، از شرکت در انتخابات مجلس خبرگان منصرف شده بود!

اکنون چه تفاوتی پیش آمده، که وی با این که هنوز موسوی و کروبی در حصر خانگی محبوس هستند؛ و نیز بیش از آنکه به خامنه ای و سایر اصولگراها نزدیک باشد؛ به نزدیک بودن او با اصلاح طلبان نسبت داده می شود؛ قصد شرکت نمودن در انتخابات مجلس خبرگان رهبری، که قرار است در سه ماه آینده برگزار شود را دارد؟

در جریان رویدادهای مربوط به مسائل توافق جامع هسته ای، و پشت سر آن بررسی و تصویب شدن ” برجام ” ، سخنانی که خامنه ای پس از این دو رویداد، در ارتباط با این دو موضوع مطرح نموده است؛ با توجه به حساسیت این دو مورد، در باره نحوه روابط آینده میان خودشان با پنج به علاوه یک، نتوانسته مواضع محکمی منطبق با اصول روابط بین الملل، برای حکومت شان را تدارک ببیند. بلکه برعکس، با اولتیماتوم هائی که به غربی ها بخصوص به آمریکا داده است؛ همچنین نتوانسته است، نقش زیبنده ای از موجودیت رژیم شان را ترسیم نماید. و احتمالا مسائل دیگری که مربوط می شود، به رابطه های پنهانی دوستانه یا همراه با دشمنی سران جمهوری آخوندی در این رژِیم، و کوتاهی های رهبر انقلاب جهت هدایت ایشان به مسیرهائی که اختلافات ایشان را برطرف کند و بر دوستی شان بیفزاید. مجلس خبرگان رهبری را بر آن داشته، تا اکنون جهت عزل خامنه ای، برای تصویب نمودن عدم صلاحیت رهبر کنونی انقلاب تصمیم ضروری و انجام دادن آن را عملی نماید !

آخوند رفسنجانی هم که بارها و بارها، از سوی کسی که او خودش وی را به چنین مقامی رسانیده، ضربه های زیادی را خورده است؛ در پندار خویش، خودش را جانشین بلامنازع خامنه ای تصور می کند؛ و امیدوار است با نفوذی که بر هم لباسان آخوند اش دارد؛ آنها گزینه ای معتبرتر از رفسنجانی، جهت قرار گرفتن در موضع رهبری انقلاب نداشته باشند!

البته همیشه همینطور است، ” در خانه داماد هیچ خبری نیست؛ اما در خانه عروس بزن و بکوب فراوان است. ” ! کوسه حیله گر رژیم آخوندی، همانند شتری که در خواب رؤیای پنبه دانه می بیند؛ تصور می کند که اینهمه آخوند ریز و درشت که عضو مجلس خبرگان رهبری هستند؛ اجازه می دهند تا او به مقام رهبری ایشان برسد. ضمن آنکه با کثافتکاری های فرزندان حلال زاده اش، که بارها به زندان افتاده اند؛ و نیز شناخت کافی که همکاران اش بر خصوصیات او دارند؛ باید خیلی ابله باشند، که رفسنجانی را به جانشینی سید علی بنشانند!

برای ما که از کلیت این رژیم و دژخیمانی که در کسوت آخوندهای عبا عمامه ای، یا آخوندهای کت و شلواری، بر جان و مال و ناموس مردم ایران حکومت اهریمنی دارند. تفاوتی نمی کند که کدامیک از این تازی تباران جنایت پیشه، اداره امور رهبری حکومت ملاها را بر عهده داشته باشد. اما آنچه که برای ما تا حدودی حائز اهمیت است؛ واکنش خامنه ای نسبت به این خبر، و به مطالبی که شیخ علی اکبر هاشمی رفسنجانی مطرح نموده چه خواهد بود؟!

آیا اعضای مجلس خبرگان رهبری، از احتمالاتی که در آینده پیش رو، به وقوع خواهند پیوست نگران هستند؟ آیا در آینده نه چندان دور، ممکن است که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، به تحقق بخشیدن به یک کودتای نظامی دست بزنند؛ و همه قدرت را در دست خودشان بگیرند؟ یا آنکه این مورد، فقط یک تسویه حساب خصوصی میان اعضای مجلس خبرگان، به ویژه میان رفسنجانی و خامنه ای است؛ که از هم اکنون رجز خوانی های شان را آغاز کرده اند؟ یا…..؟!

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)