دعوت انجمن دفاع از آزادی مطبوعات برای گردآوری مقاله در حوزه انتخابات
دعوت انجمن دفاع از آزادی مطبوعات برای گردآوری مقاله در حوزه انتخابات
انجمن دفاع از آزادی مطبوعات همایش نقش مطبوعات و رسانه‌ها در برگزاری انتخابات سالم، آزاد، عادلانه و منصفانه را برگزار می‌کند.

در متن فراخوان انجمن دفاع از آزادی مطبوعات برای گردآوری مقاله در موضوع «نقش مطبوعات و رسانه‌ها در برگزاری انتخابات سالم، آزاد، عادلانه و منصفانه» آمده است:

انجمن دفاع از آزادی مطبوعات در راستای انجام وظایف حرفه‌ای بزودی همایش علمی «نقش مطبوعات و رسانه‌ها در برگزاری انتخابات سالم، آزاد، عادلانه و منصفانه» را در نیمه اول بهمن ماه‌ برگزار می‌نماید.

لذا از کلیه اساتید، دانشجویان، روزنامه‌نگاران و فعالان جامعه مدنی دعوت می‌نماید تا تاریخ ۱۵/۱۰/۱۳۹۴ مقالات خود را به دبیر خانه انجمن دفاع از آزادی مطبوعات با آدرس ایمیلcpj.freedom@gmail.com ا رسال فرمایند.

محورهای مقالات به شرح ذیل اعلام می‌گردد.

۱.رسانه‌ها و مشارکت عمومی در انتخابات

نقش احزاب و گروه‌های مرجع ـ نقش نظارتی و ترویجی رسانه‌ها ـ تاثیر دخالت و عدم دخالت‌ نهادهای حقوق عمومی برکاهش و افزایش مشارکت مردم

۲.رسانه‌ها و اقتصاد انتخابات

شفاف‌سازی منابع مالی ـ شفافیت در هزینه‌نامزدها ـ ارتباط مالی نامزدها با رسانه

۳.رسانه‌ها و تبلیغات انتخابات

رسانه ملی و محدودیت حقوقی درتبلیغات ـ نقش تبلیغات و اقدام تبلیغی غیرمستقیم بر انتخابات ـ تاثیر شبکه‌های مجازی بر انتخابات ـ رسانه بمثابه یک حزب

۴.رسانه‌ها و قانون انتخابات

بررسی خلاءهای قانون انتخابات ایران ـ ضمانت اجرای قوانین موجود انتخابات

علاقمندان برای عضویت در این انجمن باید حداقل ۲۵ سال سن و نداشتن سوءپیشینه موثر کیفری، عدم اشتهار یا مخالفت با آزادی، مطبوعاتی و حقوق مطبوعات و نیز قبول و پذیرش اهداف انجمن و اجرای آن در چارچوب قانون اساسی داشته باشند.

متقاضیان می‌توانند درخواست خود را به آدرس الکترونیکی cpj.freedom@gmail.com ارسال کنند و بعد از بررسی، افراد واجد شرایط به عضویت این انجمن درخواهند آمد. همچنین تا اطلاع ثانوی عضوگیری برای انجمن فعال است.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)