کارگاه خبر ژوپی‌آ فعالیت خود را در تاریخ ۱ آذر ۱۳۹۴ (۲۲ نوامبر ۲۰۱۵) با شمایل و محتوای تازه‌ای از سرمی‌گیرد. کارگاه در دسته‌بندی‌های مجزای «تازه چه خبر؟»، «تن و روان»، «اندیشه و فرهنگ»، «کوییر»، «هنر و ادبیات» و «آموزش» شما را در یافتن داده‌های مورد نظرتان در موضوع‌های متنوع یاری می‌رساند.
لوگوی کارگاه خبر ژوپی‌آ

لوگوی کارگاه خبر ژوپی‌آ

کارگاه خبری ژوپی‌آ رسانه‌ی خبری آن‌لاین با هدف آگاهی‌رسانی در زمینه‌ی حقوق جنسی در ایران و خاورمیانه است. این گروه در سال ۱۳۸۹ (۲۰۰۹) با همکاری و حضور داوطلبانه‌ی شماری از وبلاگ‌نویسان همجنسگرا، دوجنسگرا و تراجنسی، فعالان حقوق کوییر و برنامه‌نویسان حرفه‌ای آغاز به کار کرد.

بنیاد ژوپی‌آ در مهرماه ۱۳۹۳ (اکتبر ۲۰۱۴) در اتاق بازرگانی هلند به ثبت رسمی رسید. این بنیاد با همیاری و پشتیبانی بنیاد مردم‌نهاد «هیفوس» فصل دیگری از فعالیت خود را در مسیر پیشبرد حقوق و آزادی‌های جنسی آغاز کرده است.

ژوپی‌آ یک گروه متشکل از فعالان حقوق بشر و روزنامه‌نگاران است و این گروه در حوزه‌ی حقوق جنسی، آزادی بیان و اندیشه و آزادی دسترسی به اطلاعات و داده‌های مربوط به حوزه‌ی حقوق جنسی در ایران و خاورمیانه فعالیت می‌کند چراکه بنیاد و گردانندگان آن بر این باور هستند که نبود، کمبود و هم‌چونین نارسایی آگاهی، بستر نقض حقوق انسانی را فراهم می‌کنند.

آگاهی پیرامون موضوع‌‌های مرتبط با جنسیت، گرایش جنسی، هویت جنسیتی، حقوق و قوانین مرتبط و مواردی از این دست یکی از حقوق مهم هر فرد جامعه‌ی اکنون است که بدون آگاهی از حق نمی‌توان در پی آن بود.

ژوپی‌آ حق فرد برای دسترسی آزاد و مطمئن به اطلاعات و آگاهی را به رسمیت می‌شناسد و در این راه برای فراهم‌آوری آزاد و شفاف داده‌های پیرامون موضوع‌های مرتبط با جنسیت، گرایش جنسی، هویت جنسیتی، برابری جنسیتی، حقوق و قوانین مرتبط و مواردی از این دست کوشش می‌کند.

بازگشایی مجدد کارگاه خبر ژوپی‌آ

بازگشایی مجدد کارگاه خبر ژوپی‌آ

در همین راستا، بنیاد ژوپی‌آ با حفظ هسته‌ی مرکزی اندیشگانی خود، فعالیتش را در شکل‌های متفاوت گسترده کرده است که نخستین فاز رونمایی و بازگشایی بخش‌های متنوع ژوپی‌آ، رونمایی از پایگاه اینترنتی جدید «کارگاه خبر» ژوپی‌آ ست.برای مراجعه به کارگاه خبر ژوپی‌آ می‌توانید به نشانی https://joopea.com مراجعه نمایید.

دبیر سایت: الف. ملک‌پور
شاعر، پژوهشگر و فعال حقوق کودکان و حقوق کوییر

سردبیر: ن. آذری
نویسنده٬ فمنیست و فعال حقوق مدنی و حقوق کوییر

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com