سرپرست گروه «خورشید سیاه» از انتشار تک‌آهنگ جدید این گروه تا انتهای همین هفته خبر داد.
رمضانی سرپرست گروه موسیقی «خورشید سیاه» خبر داد: بر اساس شعر «هست شب» نیما یوشیج تک‌آهنگی را تا چند روز آینده منتشر می‌کنیم. همچنین ظرف یک یا دو ماه آینده نیز نماهنگ این اثر منتشر می‌شود.
Inline image

 این نوازنده گیتارباس درباره روند تولید «هست شب»گفت: این آهنگ را سال ۱۳۹۲ ساختیم اما تصمیم گرفتیم آن را در آلبوم جدیدمان منتشر کنیم. اکنون در مراحل پایانی ضبط قطعات آلبوم سوممان هستیم و سعی داریم تا پایان سال ۱۳۹۴ آلبوم را آماده کنیم .

گروه موسیقی «خورشید سیاه» پاییز سال ۱۳۹۰ تشکیل شد و به عنوان «نخستین و تنها گروه حامی محیط زیست» با آهنگ‌هایی درزمینه مشکلات محیط زیستی، خشونت علیه حیوانات و همچنین مشکلات اجتماعی، آثار خود را به جامعه معرفی کرد. این گروه تا کنون دو آلبوم «خرس سیاه بلوچی» که مربوط به خرس در حال انقراضی است که در منطقه بلوچستان زیست می‌کند و «اشک سیاه» را منتشر کرده است. ساخت و اجرای موسیقی متن فیلم‌ مستند «همه درختان من» اثر رخشان بنی‌اعتماد نیز از دیگر آثار «خورشید سیاه» است. جهانگیر رها (خواننده و نوازنده گیتار آکوستیک)، آرش اسلامی (گیتار الکتریک)، طاهرعلی رمضانی (گیتار باس) وعلی فرهمند (درامز) اعضای این گروه هستند.
گروه «خورشید سیاه» بیستم شهریورماه ۱۳۹۳ و همزمان با روز مبارزه با خشونت علیه حیوانات، موفق به دریافت نشان خروس سپید، ویژه گروه‌های فعال در زمینه حمایت از حیوانات  شد. امسال نیز در مراسم دهمین دوره اعطای جایزه ملی محیط زیست که با حضور حسن روحانی رئیس‌جمهور و معصومه ابتکار رئیس سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شد، گروه موسیقی «خورشید سیاه» به پاس تلاش‌هایش در حوزه‌های محیط زیست و حمایت از حیوانات جایزه ملی محیط زیست را به خود اختصاص داد.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com