رسول بداقی

رسول بداقی در ۱۱ دسامبر ۲۰۲۱ در منزلش به طرز خشنی دستگیر شد و چند روز بعد با قرار وثیقه آزاد می شود. او یکی از چهره های سرشناس انجمن صنفی معلمان ایران است و عضو هیئت مدیره اسلامشهر (شهری در استان تهران که در دهه ۹۰ شاهد شورش های اجتماعی بود).

وی در تاریخ ۱۶ آوریل ۲۰۲۲ از سوی دادگاه انقلاب تهران به اتهام «اجتماع و تبانی» به چهار سال حبس تعزیری و به اتهام «تبلیغات علیه رژیم» به یک سال حبس تعزیری محکوم می شود. وی همچنین به یک سال ممنوعیت خروج از کشور و دو سال ممنوعیت اقامت در تهران و تمامی استان های همجوار محکوم شد.

رسول بداقی می‌گوید: «به جرم عدالت‌خواهی مبارزه برای آزادی، بهبود نظام آموزشی و دفاع از حقوق معلمان و دانش‌آموزان به پنج سال زندان محکوم شده ام».

در بستر بسیج عمومی که به تظاهرات متعددی (بازنشستگان، رانندگان کامیون، معلمان و…) انجامید، است که حکم محکومیت رسول بداقی صادر شد. چند ماهی است که در پی تورم فزاینده در ایران (+۴۰ درصد) معلمان نسبت به شرایط کاری خود اعتراض کرده و خواهان افزایش حقوق، آزادی همکاران دستگیرشده، و علیه چنگ اندازی بخش خصوصی بر آموزش و پرورش هستند.

سازمان های عضو شبکه سندیکایی همبستگی و مبارزه:

  • خواستار توقف پیگردهای قضایی علیه رسول بداقی و آزادی فوری و بدون قید و شرط تمامی مبارزانی است که به دلیل فعالیت های سندیکایی زندانی شده اند.
  • از اعتصاب معلمان ایرانی و مطالبات آنان حمایت می کند.

پاریس، ۲۴ آوریل ۲۰۲۲

 

https://www.laboursolidarity.org/Iran-arret-des-poursuites

 

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)