مهدی علیزاده فخرآبادی از زندان وکیل آباد مشهد آزاد و به شهرستان نیک شهر در استان سیستان و بلوچستان تبعید شد.

mehdi.pic1_

مهدی علیزاده فخرآبادی

وبلاگ نویس وطنزپرداز مهدی علیزاده، در فروردین ۱۳۹۰ برای چندمین باردستگیر و به زندان اوین بند ۳۵۰ منتقل شد، و در دادگاه اول خود به ریاست قاضی صلواتی به اعدام محکوم شد. بعد از آن به شهر محل زادگاهش(مشهد) منتقل و پس ازیک سال در دادگاه انقلاب مشهد به ریاست قاضی سلطانی از افساد فی الارض تبرعه و به ۹ سال حبس و دو سال تبعید به شهرستان نیک شهر سیستان و بلوچستان تبعید و هفت سال محرومیت اجتماعی و ۱۰ میلیون تومان جریمه محکوم شد.
دادگاه محتوای داستان‌های مهدی را غیراخلاقی و توهین آمیز نسبت به مقدسات، رهبری، مسئولین نظام، حجاب، نمازجمعه، امربه معروف و نهی ازمنکر دانست.
در خرداد ماه سال جاری دادگاه برطبق ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی با آزادی مهدی علیزاده در ۲۲ مهرماه موافقت کرد و وی چهارشنبه از زندان وکیل آباد مشهد آزاد شد وهم اکنون برای دوره دوساله تبعید خود به شهر نیک شهر سیستان و بلوچستان منتقل شد.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com