یک فعال حقوق بشر به شبکه‌ی حقوق بشر کُردستان گفت روز یک شنبه ۱۱ اکتبر شش زندانی محکوم به اعدام به قرنطینه‌ی زندان مرکزی ارومیه منتقل شده و در دقایق اولیه روز بعد دوشنبه ۱۲ اکتبر حکم اعدام هر شش زندانی اجرا شده است. همچنین روز سه شنبه ۱۳ اکتبر چهار زندانی دیگر متهم به قصاص از بندهای مختلف زندان ارومیه جهت اجرای حکم به قرنطینه‌ی زندان منتقل شدند و روز بعد حکم دو نفر از این زندانیان اجرا و حکم اعدام دو نفر دیگر موقتا متوقف شد.

این فعال حقوق بشر هویت زندانیان اعدام شده را پنج زندانی به نامهای رستم پریزن، یعقوب عیلزاده، جهانگیر صحرایی، کامران رشیدی و خلیل عبدالی متهم به جرایم مواد مخدری و ابراهیم امیری متهم به تجاوز به عنف اعلام کرد که در روز ۱۲ اکتبر اعدام شدند.

همچنین این منبع در خصوص هویت دیگر زندانیان اعلام کرد سعید صادقی و کمال خالدی از بند ۲، افشین عبدی‌نژاد از بند ۴ و برهان ژولیده‌فر از بند روان درمانی که همگی به قصاص محکوم شده‌اند به انفرادی منتقل شده بودند که روز ۱۴ اکتبر تنها حکم برهان ژولیده‌فر و سعید صادقی اجرا و حکم دو زندانی دیگر موقتا متوقف شده است.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com