یک فعال حقوق بشر به شبکه‌ی حقوق بشر کُردستان گفت روز یک شنبه ۱۹ مهرماه ۶ زندانی محکوم به اعدام به قرنطینه‌ی زندان مرکزی ارومیه منتقل شده و در دقایق اولیه روز بعد دوشنبه ۲۰ مهرماه حکم اعدام هر ۶ زندانی اجرا شده است. همچنین روز گذشته سه شنبه ۲۱ مهرماه ۴ زندانی دیگر متهم به قصاص از بندهای مختلف زندان ارومیه جهت اجرای حکم به قرنطینه‌ی زندان منتقل شده‌اند و تاکنون خبری در خصوص سرنوشت این ۴ زندانی بدست نیامده است.

این فعال حقوق بشر هویت زندانیان اعدام شده را پنج زندانی به نامهای رستم پریزن، یعقوب عیلزاده، جهانگیر صحرایی، کامران رشیدی و خلیل عبدالی متهم به جرایم مواد مخدری و ابراهیم امیری متهم به تجاوز به عنف اعلام کرد که در روز ۲۰ مهرماه اعدام شدند.

همچنین این منبع در خصوص هویت زندانیان منتقل شده به انفرادی اعلام کرد سعید صادقی و کمال خالدی از بند ۲، افشین عبدی‌نژاد از بند ۴ و برهان ژولیده‌فر از بند روان درمانی که همگی به قصاص محکوم شده‌اند به انفرادی منتقل شده‌اند و هنوز از سرنوشت این زندانیان اطلاعی بدست نیامده است.

سالانه ده‌ها زندانی در زندان مرکزی ارومیه به صورت گروهی اعدام می‌شوند ولی تاکنون منابع رسمی جمهوری اسلامی در این خصوص خبری منتشر نکرده‌اند.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)