Mehdi-Totoonchi

کاپیتان تیم ملی فوتسال زنان ایران می‌گوید به خاطر مخالفت همسرش با خروج از کشور، از فهرست این تیم برای حضور در نخستین دوره مسابقات فوتسال جام ملت‌های آسیا خط خورده است.

نیلوفر اردلان که با وجود حضور در اردوهای پیشین تیم فوتسال زنان ایران، نامش جهت شرکت در آخرین اردوی این تیم پیش از اعزام به مسابقات جام ملت‌های آسیا دیده نمی‌شود، در این ارتباط به خبرگزاری “نسیم” می‌گوید: «من در اردوهای تیم ملی تمرینات خوبی را زیر نظر خانم سلیمانی انجام دادم اما همسرم پاسپورتم را برای حضور در این مسابقات نداد و به دلیل مخالفت او با سفرم به خارج از ایران، این رقابت‌ها را از دست دادم آن هم در حالی که این مسابقات برایم اهمیت زیادی داشت.»

خانم اردلان هم‌زمان در گفتگو با روزنامه‌ی ورزشی “گل” تصریح کرده که دلیل مخالفت همسرش، هم‌زمانی این سفر با آغاز سال تحصیلی فرزند هفت‌ساله‌شان در کلاس اول دبستان است.

او در توضیح بیشتر به این روزنامه می‌گوید: «۲۸ شهریور زمان جشن ورود به کلاس اول پسرم “رادان” است که می‌توانم در کنار او باشم. تیم بیست و نهم پرواز دارد. ضمن اینکه دوم و سوم مهر تعطیل است و بعد از آن، تیم از مالزی برمی‌گردد. بنابراین موضوع سر فقط یک روز مدرسه رفتن “رادان” است.»

بازیکن ۳۱ ساله‌ تیم فوتسال زنان ایران که از این موضوع بسیار عصبانی است، اضافه می‌کند: «من از طریق “انجمن حقوق زنان” پیگیر این موضوع خواهم بود. من برای تفریح خارج از ایران نمی‌روم. هدفم اعتلای پرچم کشورم است. مگر بعد از نایب‌قهرمانی در داخل سالن بازی‌های آْسیایی گوانجو چه چیزی عاید ما شد؟ همان‌طور که پسرها مشکل سربازی دارند و راه حلی برایش پیدا می‌شود، باید کاری هم برای بانوان صورت بگیرد. مگر چه فرقی بین ماست؟ من زن و مادر هستم و از حقم در این دو مقوله نمی‌گذرم.»

گفتنی است همسر نیلوفر اردلان، مهدی توتون‌چی، مجری برنامه‌های ورزشی تلویزیون جمهوری اسلامی است و در زمینه‌ی مربی‌گری فوتبال نیز فعالیت می‌کند.

پدر نیلوفر اردلان نیز اسماعیل اردلان، دروازه‌بان اسبق فوتبال ایران است.

بر اساس قوانین ایران، زنان متاهل بالای ۱۸ سال برای سفرهای خارجی باید رضایت همسرشان را داشته باشند.

اولین دوره مسابقات قهرمانی فوتسال آسیا از روز ۳۰ شهریور در مالزی آغاز می‌شود و تیم ایران با تیم‌های ازبکستان، مالزی و هنگ‌کنگ هم‌گروه است.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com