یک منبع آگاه به شبکه‌ی حقوق بشر کُردستان گفت در طی یک هفته گذشته دو مورد قصاص در زندان مرکزی تبریز و دو مورد اجرای حکم قصاص در زندان مرکزی سنندج اجرا شده است.

به گفته‌ی این منبع صبح امروز سه شنبه ۱۰ شهریورماه یک زندانی به نام سید زاهد هدایتی فرزند محی الدین اهل بوکان که از ۳ پیش به اتهام قتل در زندان مرکزی سنندچ بسر برده است با حضور اولیای دم حکم قصاص اجرا شد. همچنین روز پنچ شنبه ۵ شهریورماه نیز یک زندانی دیگر در این زندان به نام جمال جعفری که به اتهام قتل به قصاص مجکوم شده بود، اعدام شد.

این منبع در پایان افزود روز دوشنبه ۹ شهریورماه یک زندانی به نام مستجاب پور محمد که به اتهام قتل از ۸ سال پیش در بند ۹ زندان مرکزی تبریز نگهداری میشد، اعدام شد. همچنین روز جهارشنبه ۴ شهریورماه نیز یک زندانی دیگر به نام داوود اعمازاده که به اتهام قتل چند سال پیش بازداشت شده بود، اعدام شده است.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com