«حسن ساعی دهقان»، معاون مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان ودانش پژوهان جوان ایران گفت: دانش‌آموزان ایرانی با کسب چهار نشان توانستند مقام ششم، بیست و هفتمین المپیاد جهانی کامپیوتر را کسب کنند.

خبرگزاری دولتی ایران، «ایرنا»، روز شنبه دهم مرداد ماه به نقل از حسن ساعی دهقان گزارش داده است که دانش آموزان برجسته ایرانی در بین ٧۶ کشور شرکت کننده در بیست و هفتمین المپیاد جهانی کامپیوتر توانسنتد مقام ششم جهانی را کسب کنند.

olampiad

وی اظهار کرده است: «تیم المپیاد دانش آموزی ایران در این دوره از مسابقات بعد از کشورهای کره ، چین، روسیه، آمریکا و ژاپن قرار گرفت. علی حقانی، علی بهجتی مدال طلا، امیرکیوان محتشمی مدال نقره و پیمان جبارزاده گنجه به مدال برنز دست یافتند.»

در این گزارش آمده است: «علی حقانی» در مجموع نمرات انفرادی رتبه شش را کسب کرد که مرغوب‌ترین طلای کسب شده توسط ایران از سال ١٩٩۴ تا به حال است. «مهدی فولادگر» در سال ١٩٩٣ رتبه یک المپیاد جهانی کامپیوتر را کسب کرده بودند.

بنابه این گزارش، بیست و هفتمین المپیاد جهانی کامپیوتر از تاریخ چهارم مرداد ماه در آلماتی قزاقستان در حال برگزاری است و این دوره از مسابقات تا ١١ مرداد ماه ادامه خواهد یافت  اعضای این تیم روز سه‌شنبه سیزدهم مردادماه ساعت ١۵/٣٠ از طریق فرودگاه بین‌المللی تهران، به ایران بازخواهند گشت.

ایران اولین بار در سال ١٣٧١ به همراه ۵٠ کشور دیگر در این مسابقات حضور یافت و تاکنون ٨۴ مدال در این مسابقات کسب کرده است.

بیست و ششمین دوره مسابقات المپیاد کامپیوتر در شهر تاپه تایوان برگزار شده است و تیم ملی دانش آموزی کامپیوتر ایران در جمع ٨٣ کشور به مقام ششم دست یافت.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)