آیا در کامپیوترتان فایل‌هایی دارید که می‌خواهید برای همیشه پاک شوند؟ اگر اینطور است چه می‌کنید؟

در این پست به توضیح این می‌پردازیم که پاک کردن فایل‌ها برای همیشه ازکامپیوترتان به سادگی انداختن‌ آنها درسطل زباله (Trash) که در میز کاری تان (Desktop) وجود دارد، نیست. (بعد از این به جای “سطل زباله کامپیوتر” از “سطل زباله” استفاده می‌کنیم)
trashcan-146455_640

هنگامی که شما فایلی را در کامپیوترتان به سطل زباله می‌اندازید – با درگ و دراپ کردن و یا انتخاب فایل و Delete – آن فایل فقط از میز کاری شما پاک می‌شود و در سطل زباله قرار می‌گیرد و اگر سطل زباله را خالی کنید، در حقیقت آدرس مجازی آن فایل پاک می‌شود و باز هم آن فایل در حافظه سخت (هارد دیسک) کامپیوترتان وجود دارد، و فقط دسترسی به آن مقداری سخت شده است.

برای خلاص شدن همیشه از فایلی که نمی‌خواهید در کامپیوترتان باشد راه‌های موثر زیادی وجود دارند، که همه آنها شامل دوباره نوشتن اطلاعات دیگری رو آن فایل‌ است. برای روشن شدن موضوع به این مثال توجه کنید: اگر شما روی کاغذ کلمه ای بنویسید و آن را با پاک کن، پاک کنید باز هم می‌شود از طریق راههایی کلمه ای را که نوشته بودید را خواند ولی اگر روی آن کلمه دوباره بنویسید و یا خط خطی کنید و … حدس زدن کلمه‌ی اول را سخت و سخت‌تر می‌کنید.

در ادامه به چند نرم‌افزار که فایل‌ها را برای همیشه از کامپیوترتان پاک می‌کنند اشاره می‌کنیم.

ادامه مطلب را در لینک زیر بخوانید:

چگونه فایل‌ها را از روی کامپیوترتان برای همیشه پاک کنید؟

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com