«امید دباغچی مُکری» یک روز پس از اعتراضات مردمی مهاباد، از سوی ماموران اطلاعات این شهر بازداشت شد. اکنون ۵۴ روز گذشته و از سرنوشت این شهروند کُرد مهابادی خبری در دست نیست.

Omid-Dabaghchi-Mokri2-kampain.info_

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، این شهروند مهابادی در روز جمعه ١٧ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۴، یعنی ۵۴ روز پیش همزمان با اعتراضات مردمی مهاباد نسبت به مرگ مشکوک «فریناز خسروانی» در مقابل هتل «تارا»، توسط ماموران امنیتی اداره اطلاعات شهرستان مهاباد، در منزل شخصی‌اش بازداشت و به مکان نامعلومی برده شده است.

گفته شده “ماموران لباس شخصی، ساعت ۴ صبح روز جمعه ١٧ اردیبهشت‌ماه سال جاری، با شکستن شیشه درب منزل، درب را باز نموده و وارد منزل او شده‌اند و پس از تفتیش و بازرسی، دو عدد لپ‌تاپ، کامپیوتر و موبایل وی را با خود برده‌اند.”

این شهروند کُرد اهل منطقه «باغ سیسه» در خیابان «استاد قاضی» است.

یک منبع مطلع از وضعیت این شهروند مهابادی به کمپین گفته: “ماموران در زمان بازداشت خانواده او را مورد ضرب و شتم قرار داد‌ه‌اند و چندین بار بردار وی به نام شیرکوه دباغچی مُکری را به اداره اطلاعات احضار کرده و مورد بازجویی قرار داده‌اند.”

این منبع همچنان افزود: “اتهام امید هنوز معلوم نیست و حتی با وجود مراجعه‌های مکرر و پیگیری‌های خانواده وی، اداره اطلاعات همچنان از وضعیت این عضو زندانی اطلاعی نمی‌دهد.آنها حتی از تایید بازداشت فرزند این خانواده توسط اطلاعات ابراز بی‌اطلاعی می‌کند.”

خانواده «امید دباغچی مُکری» از سرنوشت احتمالی، وضعیت فعلی، محل نگهداری و سلامتی فرزندشان نگران هستند و همچنان هیچ‌کدام از نهادهای امنیتی، انتظامی و اطلاعاتی در شهرستان مهاباد پاسخ‌گوی آنها نیستند.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com