Rape-logo “دیوان عالی کشور” در ایران، محکومیت ناظم مدرسه‌ای در غرب تهران را به اتهام تعرض و آزار جنسی شش دانش‌آموز این مدرسه تایید کرد. این فرد که نامش تا کنون اعلام نشده، پیش‌تر در شهریورماه سال گذشته، از سوی شعبه‌ی ۷۹ دادگاه کیفری استان تهران به ریاست قاضی محمدرضا محمدی کشکولی، به دو سال تبعید، دو سال محرومیت از فعالیت فرهنگی، آموزشی و ورزشی و ۱۰۰ ضربه شلاق محکوم شده بود.

محسن افتخاری، سرپرست دادگاه‌های کیفری استان تهران، روز شنبه (۱۶ خرداد-۶ ژوئن) با اعلام این خبر به خبرگزاری دولتی “ایرنا” گفت که این ناظم کودک‌آزار، در دادگاه اتهامات خود را انکار کرد اما برای صدور حکم، «دلایلی علیه وی وجود داشت».

گفتنی است خبر وقوع این کودک‌آزاری در مدرسه‌ای در شهرک دانشگاه تهران در نزدیکی جاده مخصوص کرج، در بهار سال گذشته در خبرگزاری‌های ایران انتشار یافت.

به دنبال آن، حمیدرضا کفاش، “معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش‌ و پرورش”، در خردادماه سال گذشته، پرونده‌‌های مربوط به آزار جنسی کودکان و دانش‌آموزان در مدارس را “پدیده موردی” دانست و گفت: «در تهران بزرگ در طول یک سال، یکی دو مورد اتفاق افتاده است و این قابل رسانه‌ای کردن نیست.»

وی با ادعای “اندک بودن” این‌گونه آسیب‌های اجتماعی در ایران، دلیل آن را “اسلامی بودن” کشور عنوان کرده و افزوده بود: «وقتی بعضی اشکالات ما را شبکه‌های خارجی پخش می‌کنند، غیرت ملی ما کجا رفته است؟»

غلام‌حسین اسماعیلی، رییس کل دادگستری استان تهران نیز روز ۱۶ تیرماه سال گذشته، در اظهاراتی مشابه به خبرگزاری ایسنا گفت که قرار دستگاه قضایی این است که ضمن «برخورد قاطع» و «مجازات مرتکبین» جرایم «غیراخلاقی و منافی عفت»، در این‌گونه پرونده‌ها اطلاع‌رسانی نکند.

و سرانجام، در روز ۱۱ مردادماه، مظفر الوندی، “دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک” و مشاور وزیر دادگستری، در اظهاراتی که بازتاب گسترده‌ای در شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌های خبری فارسی‌زبان یافت، به خبرگزاری “ایلنا”، گفت که اعتقاد دارد تمامی موارد کودک‌آزاری از جمله مورد «تعرض» ناظم یک مدرسه در تهران به دانش‌آموزان، «به زور نبوده و در برخی موارد گرایشی دو طرفه وجود داشته است».

او اضافه کرده بود که «از نظر علمی نیز برخی اعتقاد دارند این کشش‌ها و گرایش‌ها به صورت دو طرفه در برخی مقاطع سنی وجود دارد».

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)