ماف نیوز: با گذشت سپری‌شدن نزدیک ۲۳ سال از محکومیت “عثمان مصطفی‌پور”، زندانی سیاسی کُرد در زندان‌های ایران، خانواده‌ی وی میگویند تمام این ۲۳ سال را هیچ نوروزی، جشن نگرفته‌اند.

به گزارش ماف نیوز، عثمان مصفطی پور که از ۲۳ سال پیش تا کنون از تسهیلات “مرخصی زندانی” محروم بوده است، خانواده‌ وی نیز تمامی این ۲۳ سال را در غم و اندوه سپری کرده و یکی از اعضای خانواده‌ی وی میگوید هیچ شادی‌ای نمیتواند غم جای خالی سپرست‌شان را برای آنها پر کند.

یکی از اعضای خانواده‌ی عثمان مصطفی‌پور، زندانی سیاسی کُرد، در گفتگویی با ماف نیوز گفت: وی که به ۲۵ سال حبس محکوم شده بود، پس از سپری‌کردن ۲۳ سال حبس، به وی اعلام شده که پرونده‌ی وی در وزارت دادگستری گم شده و به اجبار باید ۱۰ سال دیگر هم در زندان بماند، و این بزرگترین زجری است که بعد از ۲۳ سال، آنها محتحمل میشوند.

وی میگوید آنها امیدوار بودند که دو سال دیگر، بعد از گذشت ۲۵ سال، جشن نوروز را در کنار سرپرست خانواده‌ی خود سپری کنند اما متاسفانه باز هم مورد ستم واقع شده‌اند.

عثمان مصطفی‌پور از فعالین سیاسی ارومیه در سال ۱۳۷۰ به اتهام همکاری با یکی از احزاب کُرد اپوزیسیون بازداشت و پس از چندین مرحله محاکمه نهایتا به تحمل ۲۵ سال حبس تعزیری محکوم گردید، اما در طول این مدت تمامی تلاش‌های وی و خانواده‌ی او نیز در اخذ آزادی مشروط و یا اخذ مرخصی بی‌نتیجه مانده است.

عثمان مصطفی‌پور در سال ۱۳۷۰ و به همراه شش تن دیگر از فعالین سیاسی کُرد در ارومیه بازداشت که دو نفر از آنها اعدام و چند نفر دیگر به احکام سنگین زندان محکوم شدند.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)