food_23_20091107_1447539842رییس‌ مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان کرمانشاه از مسمومیت ۱۳ دانش‌آموز سنقری بر اثر استفاده از شیرهای آلوده در مدرسه خبر داد.

دکتر صائب مدرسی در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: متاسفانه برای دومین‌بار طی یک‌ماه گذشته ۱۳ دانش‌آموز سنقری توسط شیرهای توزیع شده در مدرسه مسموم شدند.

وی اظهار کرد: دانش‌آموزان دبستان “شهید‌مطهری” سنقر، امروز (۱۸ اسفند) به دنبال مصرف شیر توزیع‌شده در سطح‌مدرسه دچار مسمومیت شدند که خوشبختانه با اقدام به موقع نیروهای اورژانس همگی آنها به بیمارستان منتقل و اقدامات درمانی برای آنها صورت گرفت.

وی تصریح کرد: برای برخی از این دانش‌آموزان دستگاه اکسیژن وصل شده و برخی دیگر نیز مشکلات تهوع و استفراغ داشتند، اما در حال‌حاضر حال همگی آنها مناسب است و مشکل جدی ندارند.

مدرسی با بیان اینکه ماه‌گذشته نیز هفت دانش‌آموز این شهرستان بر اثر استفاده از شیرهای توزیع‌شده در سطح‌ مدرسه مسموم شدند، از مسئولین و بویژه مدیران آموزش و پرورش شهرستان سنقر خواست تا نظارت بیشتری بر شیرهای توزیع‌شده در مدارس داشته باشند.

وی توصیه کرد: مدیران پیش از توزیع‌شیر باید تاریخ انقضای آنها را بررسی کرده و شیرها را تا زمان توزیع در محل مناسبی نگهداری کنند.

رییس مرکزمدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان‌کرمانشاه در خصوص علت آلوده‌بودن شیرها اظهار کرد: هنوز مشخص نیست شیرها چه مشکلی داشتند که موجب بروز مسمومیت شده است.

مسمومیتی در کار نبوده است

عزت الله پیشوایی معاون‌پرورشی اداره آموزش و پرورش شهرستان‌سنقر نیز در خصوص علت مسمومیت دانش‌آموزان عنوان کرد: به گفته مدیر دبستان شهیدمطهری زمان توزیع‌شیر یکی دو نفر از دانش آموزان احساس دل‌درد می‌کنند که سریعا با اورژانس تماس گرفته می‌شود و اورژانس تعدادی از دانش‌آموزان را به بیمارستان منتقل می‌کند.

وی اظهار کرد: بعد از مدتی خود اورژانس با مسئولین‌مدرسه تماس گرفته و از آنها می‌خواهد که دانش‌آموزان را به مدرسه برگردانند و عنوان می‌کنند که مسمومیتی رخ نداده است.

وی تصریح کرد: مسئولین و مدیرمدرسه هم برای ثابت‌کردن سالم‌بودن شیرها از آن خورده‌اند و دچار مسمومیت و مشکلی نشده‌اند.

پیشوایی گفت: مسئول مرکز بهداشت شهرستان نیز از شیرها استفاده کرده و عنوان کرده شیرها مشکلی ندارند و جهت اطمینان بیشتر نیز آنها را به آزمایشگاه برده است.

پیشوایی با بیان اینکه تاریخ انقضای این شیرهای پاکتی تا مردادماه سال ‌آینده است، اظهار کرد: قطعا مشکلی در این زمینه وجود نداشته است.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com