ماموران امنیتی این فعال ملی – مدنی را برای اجرای حکم زندان بازداشت کردند
unnamed
ناصر عبدالحسین زاده فعال ملی- مدنی آذربایجانی، روز شنبه ۴ بهمن‌ماه، در حالی که دوران سرباز‌اش را می‌گذراند، از سوی نیروهای امنیتی بازداشت و به زندان شهر مشکین شهر در اردبیل منتقل شد.
به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی و به نقل از اویان نیوز، ماموران اطلاعاتی و امنیتی ناصر عبدالحسین‌زاده اهل پارس‌آباد مغان را در روز شنبه ۴ بهمن‌ماه ۱۳۹۳، در محل کارش در تبریز دستگیر کرده و ابتدا به شهر پارس‌آباد مغان و پس از یک روز به زندان شهرستان مشکین شهر انتقال دادند.
گفته شده این فعال مدنی آذربایجانی که در حال گذراندن دوره‌ی سربازی در شهر تبریز بود، به دلیل اجرای حکم حبس ۶ ماه حبس تعزیری، بازداشت شده است.
این فعال آذربایجانی پیش‌تر از سوی شعبه ۱ دادگاه انقلاب پارس‌آباد مغان، به اتهام “تبلیغ علیه نظام” به ۶ ماه حبس محکوم شده بود.
ناصر عبدالحسین زاده به همراه “سعید حسینی”، در ۲۸ بهمن‌ماه ۱۳۹۲، در آستانه روز جهانی زبان مادری، از سوی ماموران امنیتی در شهر پارس‌آباد مغان بازداشت شده بود. آنها پس از تحمل نزدیک به یک ماه بازداشت موقت در بازداشتگاه اداره اطلاعات اردبیل و زندان اردبیل، در ۲۸ اسفندماه ۱۳۹۲، با سپردن وثیقه‌ی ۳۰ میلیون تومانی به صورت موقت از زندان آزاد شدند.
اویان نیوز گزارش داده که این دو فعال دانشجویی سابق در دانشگاه پیام نور گرمی، به دلیل فعالیت‌های هویت‌طلبانه از جمله تحصن و درخواست آموزش به زبان مادری در محیط دانشگاه، به دو ترم “تعلیق از تحصیل” محکوم شده بودند.
پیش‌تر سعید حسینی نیز در ۲۰ آذرماه ۱۳۹۳، از سوی ماموران امنیتی در محل کار خود بازداشت و برای اجرای حکم ۶ ماه حبس تعزیری روانه‌ی زندان مشکین شهر شده بود. وی در ۲۳ دی‌ماه ۱۳۹۳، در پی موافقت مسوولان زندان مشکین شهر با درخواست آزادی مشروط، از زندان آزاد شد.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)