ترفند حمهوری اسلامی برای رهایی از فشار فعالین حقوق بشر در مورد ازار بهاییان ایران این است که ما با کسی  به صرف بهایی بودن برخورد نکرده ایم. جواد لاریجانی سردمدار این بازی است. او که دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه است هرگونه تبعیض و تضییع حقوق افراد به خاطر بهایی بودن را رد کرده و مدعی است که بازداشت و منع تحصیل افراد به خاطر رنگ، ‌‌نژاد و دین ممنوع است.

برادر ایشان ایت الله املی لاریجانی که رئیس قوه قضائیه است نیز همین را می گوید که در جمهوری اسلامی ایران هیچ تعرضی به بهاییان به صرف بهایی بودن نشده است و آنچه صورت گرفته برخوردهای قضایی با کسانی بوده که برای بیگانگان جاسوسی کرده‌اند یا برخلاف امنیت ملی اقدام کرده‌اند.

مرضیه افخم، سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران هم، مدعی است که در قانون اساسی این کشور احترام به همه ادیان الهی و آزادی برگزاری مراسم و مناسک آنها به صراحت قید شده و ایران همواره از این آزادی های مصرح در قوانین دفاع کرده است.

afkham

و همین دستورالعمل در بقیه تریبونهای جمهوری اسلامی نیز بکار گرفته شده و می شود  اما هیچکس و هیچگاه این حرف را باور نکرد از بس که این دم خروس خودنمایی می کند. کافی است که به عملکرد مسوولین در همین روزهای اخیر توجه شود.

در رفسنجان امام جمعه می گوید این فرقه نجس هستند و خرید و فروش با آن‌ها حرام است، و خواسته به‌حق مردم که (بهاییان)نباید در این شهر باشند، باید تحقق یابد.

ایت الله موسوی بجنوردی که از قضا از بزرگان اصلاح طلب هم می باشند گفته اند.

“هیچوقت ما نمی‌گوییم بهایی حق تحصیل آزاد دارد، اصلا حقوق شهروندی ندارد”

و در پاسخ به این پرسش که وقتی گفته می‌شود همه شهروندان حق تحصیل دارند، آیا این حق به عنوان مثال شامل حال بهائیان هم می‌شود؟ می فرمایند

“به هیچ عنوان. بعضی‌ مسایل نیاز به این ندارد که تخصیص بزنیم، آن کسی که با اسلام مخالف است، موضوعا خارج است. بهائی ضد اسلام است و موضوعا از این بحث خارج می‌شود.”

عکس العمل نمایندگان در خانه مردم یعنی مجلس هم جالب است. پاسخ سه تن از با نفوذ ترین انها به یک دانش اموز بهایی این است.

majles

زهره طبیب زاده نوری نماینده تهران خطاب به این دختر دانش اموز بهایی می گوید:
“ببینید دخترم! شما بهاییان با اسلام عناد دارید، ما هم که نمی‌توانیم دشمنان اسلام را وارد مراکز دانشگاهی اسلامی کنیم. ”

و بعنوان راه حل مشکل به او پیشنهاد می کند:

“من قول می دهم اگر با دقت مطالعه کنی و با عقل و تدبیر تصمیم بگیری، دین اسلام را انتخاب می کنی و همه مشکلاتت خود به خود حل می‌شوند.”

به عبارت دیگر از نظر این خانم نماینده کافی است که شما بهایی نباشی، دیگر همه مشکلاتت خود به خود حل می شود. یعنی اصل مشکل، بهایی بودن است.

نماینده بعدی اقای مهدی کوچک زاده هستند. نماینده تهران و دارای مدرک دکترای مهندسی آب از «دانشگاه تربیت مدرس» و از اعضای هیات علمی همان دانشگاه. توصیه ایشان این است که ” خب بروید دانشگاه مخفی خودتان. وقت ما را هم نگیرید”

و توصیه دیگراینکه “از ایران بروید”

و نماینده بعدی اقای محمود نبویان: که می گوید:

“دانشگاه جای بهایی ها نیست. دانشگاه کشورهای اسلامی باید اسلامی باشد ” و در پاسخ به این پرسش دختر بهایی که “به هر حال، من با هر دین و آیینی ایرانی هستم و شما نماینده همه مردم ایران هستید؟” می گوید:

“نخیر من نماینده شما نیستم. بنده نماینده مردم مسلمان ایران هستم”

وبا این اظهار نظر اصولا مبانی دموکراسی را زیر سوال می برد.

bahaola

واضح است که در این اظهار نظرها اصلا و ابدا حرفی از تقسیم بهاییان به دو گروه معاند و غیر معاند و یا مجرم و غیر مجرم و یا جاسوس و غیر جاسوس نیست. عباس رمضانی پور می گوید  انها به صرف بهایی بودن باید از رفسنجان اخراج شوند. ایت الله موسوی بجنوردی می گوید انها به صرف بهایی بودن هیچ حق شهروندی ندارند. زهره طبیب زاده نوری می گوید عموم بهاییان با اسلام عناد دارند و از نظر ایشان کافی است که بهایی نباشی تا مشکلات به خودی خود حل شود. اقای کوچک زاده معتقد است که بهاییان وقت گیر هستند و چاره کار را در خروج و یا بهتر بگویم اخراج انها از ایران می داند و اقای نبویان هم که حق مطلب را ادا کرده و می گوید که دانشگاه جای بهاییان نیست و حتی خود را نماینده غیرمسلمانان نمی داند. هیچکدام از این نمایندگان از این دختر دانش اموز نپرسیده اند که تو جاسوس بوده ای یا معاند و مجرمی یا غیر مجرم و در جهت اخلال در امنیت ملی چه عملی انجام داده ای. برای انها صرف بهایی بودن او کفایت می کند.

بر امام جمعه رفسنجان و ایت الله موسوی بجنوردی  و این نمایندگان مجلس حرجی نیست که اصل مطلب و حقیقت واقع و انچه که در جمهوری اسلامی می گذرد را بیان داشته اند. مشکل اصلی، اقایان املی لاریجانی رئیس قوه قضائیه و جواد لاریجانی دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه و سخنگوی دولت و امثال انها هستند که انکار می کنند و چون به خلوت می روند ان کار می کنند و می گویند و هنوز هم می گویند که هیچ بهایی به صرف بهایی بودن مورد تبعیض قرار نمی گیرد. ریاکاری انهاست که اشهد من الشمس است و نشان داده اند که به هیچ کلام انان نمی توان اعتماد کرد و در وصف اینان چه خوب گفته:

زبانی که با راستی یار نیست       به گیتی کس او را خریدار نیست

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com