غالب حسینیبر اساس گزارش رسیده امروز دوشنبه ۱۷/۰۹/۱۳۹۳ غالب حسینی فعال کارگری و عضو کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری، پس از سپری کردن دوران محکومیت شش ماهه ی خود، از زندان مرکزی سنندج آزاد شد.

در این ارتباط تعداد کثیری از کارگران و فعالین کارگری شهر سنندج به منظور استقبال از وی مقابل زندان و منزل ایشان تجمع نموده بودند تا قدردانی خود را از مبارزات و مقاومت های مستمرِ این فعال خستگی ناپذیر ابراز نمایند؛ که مسئولین و مقامات امنیتی زندان با توجه به استقبال وسیع کارگران، به ترفندی ریاکارانه متوسل شده، و آزادی ایشان را به بهانه ی تناقض در حکم دادگاه به روز سه شنبه موکول نمودند که این امر موجب پراکندگی استقبال کنندگان شد اما بلافاصله و به محض پراکنده شدن کارگران و فعالین کارگری، نیروهای امنیتی زندان وی را مخفیانه سوار یکی از اتومبیل های زندان نموده، و او را از زندان خارج کرده و در یکی از خیابان های سنندج آزاد نمودند. اما باز هم تعدادی از فعالین کارگری بلافاصله خود را به منزل ایشان رسانده، و او را ملاقات نمودند.

غالب حسینی نیز در پاسخ به شور و شوق حاضرین و حمایت های بی دریغ آنان از او و خانواده اش طی این مدت، نهایت سپاس خود را ابراز نموده، و به بیان شرایط کنونی طبقه ی کارگر ایران و جهان پرداخته و بر ضرورت وحدت و همبستگی طبقاتی کارگران جهت پایان بخشیدن تعرض سرمایه داری به زندگی و معیشت آنان تأکید ورزیده، و نابودی نظام سرمایه داری را منوط به سازمان یابی و آگاهی طبقاتی کارگران دانست.

غالب حسینی 2کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری ضمن تبریک به مناسبت آزادی غالب حسینی به خانواده ی وی و طبقه ی کارگر ایران، خواستار آزادی بدون قید و شرط تمامی فعالین کارگری و کارگران پیشرو از جمله رضا شهابی، شاهرخ زمانی، محمد جراحی، بهنام ابراهیم زاده، رسول بداغی، واحد سیده، یوسف آبخرابات، افشین ندیمی، فردین میرکی ، فرزاد مرادی نیا و دیگر زندانیان سیاسی در بند می باشد.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com