moshaverin-standing
اولین نشست‌ منطقه‌ای آموزش شبکه‌سازی سازمان‌های غیردولتی زنان با حضور شهیندخت مولاوردی، معاون رئیس‌جمهور ایران در امور زنان و خانواده هفتم آذر ماه در «هتل تهران» مشهد آغاز به کار کرد.

به گزارش تارنمای معاونت امور زنان و خانواده؛ دکتر اطهره نژادی، معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی معاونت امور زنان و خانواده ریاست‌جمهوری در مراسم افتتاحیه این نشست اظهار کرد: «سیاست دولت بر این است که در تمام امور و در حد امکان وظایف را به مردم و تشکل‌های غیردولتی واگذار کند و اجرای این نشست اولین گام در این جهت است.»
وی خاطرنشان کرد: مدت‌ها صدای ما به گوش کسی نمی‌رسید که بگوییم «امور زنان، زنانه نیست» و اگر به درستی مطرح شود همه برای رفع مشکلات زنان همراه خواهند بود.
نژادی با اشاره به اینکه انتظار ما از سازمان‌های مردم‌نهاد و دولت، هم‌افزایی برای رفع مسائل مربوط به زنان است، تصریح کرد: مدت‌ها جامعه مدنی ما خاموش بود یا فعالیت اندکی داشت و امیدواریم در دولت تدبیر و امید، فرصتی برای احیای آن فراهم شود.
معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی معاونت امور زنان و خانواده ریاست‌جمهوری با بیان اینکه برای برگزاری این نشست از ۱۲۰ سازمان غیردولتی دعوت شد، افزود: این نشست برای سمن‌های استان‌های چهارگانه شرقی که شامل خراسان رضوی، شمالی و جنوبی و سیستان و بلوچستان می‌شود، در حال برگزاری است.
مهناز احمدی دستجردی، مدیرکل دفتر امور زنان وزارت آموزش و پرورش نیز در این نشست گفت: با مشارکت معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانوواده قرار است چند طرح عملیاتی شود.
وی ادامه داد: طرح بهبود وضعیت آموزشی و بهداشتی دانش‎آموزان دختر مناطق محروم در دوره متوسطه، طرح تقویت شیوه‌های مهارتی و ارتباطی اولیاء با دانش‌آموزان دختر، طرح آموزش مهارت‌های زندگی به دختران کم‌توان ذهنی ابتدایی و طرح افزایش پوشش تحصیلی دختران بازمانده از تحصیل برخی از این طرح‌هاست.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com