چند سال پیش(26)دهه 60…(10)
هاشمی رفسنجانی:نمازجمعه،6آذر1360،کتاب در مکتب جمعه،ج4، ص116:
«امروز عبور کردن از چراغ قرمز در خیابان یک گناه است،بیش از آنچه که شما حساب کنید که یک نظم بهم خورده،یک گناه هم کرده اید.یعنی وقتی که از چراغ قرمز عبور کردید باید توبه کنید،اگر توبه نکنیداین یک گناه برایتان مانده. چون قانون جمهوری اسلامی است الان.قانونی است که ولایت فقیه روی آن صحه گذاشته».
رویدادها وتحلیل،ش28،دفتر سیاسی سپاه پاسداران(به نقل از مطبوعات):
«تعداداعدام شدگان از گروهکها درشهرهای مختلف در فاصله 12روز، (6الی25آذر60)گذشته بقرار زیر است:
بهبهان11،سمیرم 1،بجنورد9،دره گز4،تهران27نفر».
سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی،روزنامه کیهان،11آذر1360:
«سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی با انتشار اعلامیه ای نوشت: ما متاسفیم که هم اکنون زمزمه هایی همراه با سازمان عفو بین الملل به عنوان جلوگیری از قاطعیت دادگاه ها و مسئولین بلند شده است… ما پیگیری و اجرای طرح ایجاد سازمان اطلاعاتی و نیز پیگیری هر چه بیشتر برای دستگیری وریشه کنی تروریسم را از نیازهای اساسی انقلاب اسلامی در این مرحله می دانیم».
(به نقل از: رویدادها وتحلیل،ش29،دفتر سیاسی سپاه پاسداران).
حجت الاسلام سالک،نشریه امید انقلاب،ش21،14آذر1360:
«در طی آمار گرفته شده از جبهه ها 70 الی 75 درصد از نیروها از افراد بسیجی تشکیل می دهند که اکثراین 75درصد رادانش آموزان چه در خط اول جبهه و چه در پشت جبهه تشکیل می دهند».
(به نقل از: رویدادها وتحلیل،ش30،دفتر سیاسی سپاه پاسداران).
علی اکبر ولایتی،روزنامه کیهان،20آذر1360،وزیرامورخارجه:
«سیاست و اعتقاد جمهوری اسلامی نیز همواره بر این بوده است که درسایه اتحاد کلیه کشورهای اسلامی باید با این ام الفساد منطقه به مقابله مسلحانه پرداخت و زور را با زور پاسخ داد».
(به نقل از: رویدادها وتحلیل،ش30،دفتر سیاسی سپاه پاسداران).
آیت الله سید حسین موسوی تبریزی،روزنامه جمهوری اسلامی،24آذر 1360:
سوال:فرق بین مجرم سیاسی و مجرم عادی چیست؟
جواب:«ما در دادگاه هایمان مجرم سیاسی نداریم واین ها که با حیثیت مملکت بازی می کنند و 27 نفر از بهترین افراد مملکت را شهید می کنند و یا…آیا اینهارا می شود گفت مجرم سیاسی؟ما مجرم سیاسی نداریم.اینها تروریست هستند».
(به نقل از: رویدادها وتحلیل،ش30،دفتر سیاسی سپاه پاسداران).
میرحسین موسوی،روزنامه جمهوری اسلامی،25آذر1360:
«راه حل مبارزه با اسرائیل نابودی کامل آن است و این مستلزم مبارزه مستقیم با آمریکادر سراسر جهان است».
(به نقل از: رویدادها وتحلیل،ش30،دفتر سیاسی سپاه پاسداران).
هاشمی رفسنجانی،27آذر1360نمازجمعه،کتاب در مکتب جمعه،ج 4 ص152:
«بنی صدر آنروز که حاکم بود و دار و دست بنی صدر آن روزی که اقتصاد این کشور دست شان بود برای اینکه ما را اسیر بکنند همان روز سر وصدا بلند کردند که نفت زیاد صادر نشود،یادتان است؟پارسال که بودجه در مجلس مطرح بود چه جریان هایی هیاهو راه انداختند که دولت اقای رجایی نوشته است فلان مقدار ما فروش،این مقدار نفت را ما اجازه نمی دهیم.آنها اقتصاد دست شان بود می فهیمیدند چه می کنند می مخواستند شرایطی درست کنند که ایران مجبور بشود و به بشکه بشکه نفتش وابستگی پیدا کنند تا هر روزی که صادر نکند آنروز گرفتار تر باشد».
روزنامه جمهوری اسلامی،28آذر1360:
چرا حزب جمهوری اسلامی دکتر پیمان را به عنوان کاندیدای مجلس معرفی کرد؟
در جواب حزب جمهوری با اشاره به اهداف حزب می نویسد:
«حزب جمهوری اسلامی بارها تلاش کرده که ایشان(دکتر پیمان)در متن جریانات مملکتی قرار گیرد و درعمل با مشکلات جمهوری اسلامی برخورد داشته باشد تا شایدبدین وسیله از مواضع اعتراضی خود بازآید ولی ایشان هیچگاه رغبتی بدست به کارداشتن نشان نداد و همیشه ترجیح داده که از دور دستی بر آتش داشته و همین انحرافات بیشتری را بدنبال آورده است.به هر حال ما امیدواریم که ایشان و گروهی که منتسب به ایشان است درفرصتی که پس ار اعلام تعطیلی روزنامه شان بوجود آمده،بتوانندبا یک نظرکلی وواقع بینانه به مواضع و اصول افکار خویش،نقاط ضعف و قوت کار خویش را دریابند و از انحراف بیشتر عده ای که اغلب ندانسته جلب افکارشان شده اند،جلوگیری کنند. انشاالله…».
(به نقل از: رویدادها وتحلیل،ش30،دفتر سیاسی سپاه پاسداران).
آیت الله حسین نوری،روزنامه اطلاعات،29آذر1360:
«برخلاف نظام های اقتصادی سوسیالیستی و سرمایه داری مساله اصلی در اقتصاد اسلامی روشن کردن مساله توزیع قبل از تولید و توزیع بعد ازتولید است.هم چنین برخلاف نظام سرمایه داری اقتصاد اسلامی آزادی را نامحدود نمی داند بلکه مسلمین در تولید افزایش ثروت و مصرف محدودند».
(به نقل از: رویدادها وتحلیل،ش30،دفتر سیاسی سپاه پاسداران).
محمد شوری(نویسنده و روزنامه نگار)
اول آذر 1393

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)