32v1sdfsd211dفائزه هاشمی رفسنجانى، عضو حزب کارگزاران سازندگى مى‌گوید: «من لفظ فتنه را برای اعتراضات ۸۸ قبول ندارم و موافق نیستم چراکه طبق اصل ۲۷ قانون اساسی اعتراضات قانونی بوده بنابراین فتنه امروز به یک دکان تبدیل شده است».

به گزارش فارس،  او در نشستى خبری که عصر پنج‌شنبه در بیستمین نمایشگاه مطبوعات برگزار شد، از برنامه‌ریزی قوی و جدی حزب متبوع خود برای انتخابات مجلس و خبرگان رهبری خبر داد و گفت که قصد استعفا از کارگزاران را ندارد.

هاشمی در پاسخ به سوالى درباره برنامه حزب کارگزاران برای انتخابات آینده تصریح کرد: من سخنگوی کارگزاران نیستم اما به طور کلی کارگزاران مانند سایر احزاب فعالیت می‌کند و برای انتخابات مجلس و خبرگان برنامه‌ریزی قوی دارد.

عضو حزب کارگزاران درباره ارزیابی خود از عملکرد دولت خاطرنشان کرد: ارزیابیم در مجموع از برنامه دولت مثبت است و با فشاری که ایجاد کرده‌اند دولت عملکرد مثبتی داشته است اما هنوز قضاوت زود است.

وی درباره عدم حضور زنان در استادیوم‌ها در رشته‌های مختلف ورزشی ادامه داد: متاسفانه عدم حضور بانوان در مسابقات بیشتر جنبه سیاسی دارد و برای ناکارآمد نشان دادن دولت روحانی این موضوع این طور پیش رفت و سیاسی شد در حالی که اگر این موضوع مشکل شرعی دارد چرا زمانی که خانواده دیپلمات‌ها به مسابقات می‌رفتند، صدا و سیما آن را نشان می‌داد.

هاشمی با بیان اینکه ورزش‌هایی مثل بسکتبال و والیبال هم آرام است، افزود: تماشاچیان این ورزش‌ها با فرهنگ و آرام هستند و حضور زنان در این ورزشگاه مشکل اجتماعی ندارد؛ اما فوتبال به خاطر فضای غیراخلاقی که دارد شرایطش فرق می‌کند.

این فعال سیاسی با بیان اینکه اگر رفتار لوطی‌منشانه در بین مردان باقی مانده باشد وقتی زنان و همسرانشان در استادیوم باشند رفتار خود را کنترل می‌کنند، در عین حال تصریح کرد: چه مشکلی دارد که خانم‌ها به استادیوم بروند تا از این طریق فضای فوتبالی متعادل شود چراکه عدم حضور دختران در استادیوم‌ها پایه دینی نداشته و کاملا سیاسی است.

او در خصوص تک‌خوانی زنان تاکید کرد: تک‌خوانی زنان اشکال ندارد و من مخالف این موضوع نیستم.

این فعال سیاسی با تاکید براینکه از نظر او مهدی هاشمی و تمام زندانیان سیاسی تبرئه هستند، افزود: بعد از اعتراضات رسیدگی صورت نگرفت اما قبل از انتخابات کارهای خلاف قانون زیاد بود.

وی درباره استیضاح فرجی‌دانا اظهار داشت: استیضاح او و سایر وزرای دولت سیاسی بوده و قانونی نیست چراکه آقای فرجی دانا در حال سر و سامان دادن به خلاف‌ها به ویژه در بحث بورسیه‌ها بود که باعث عصبانیت شد لذا امیدواریم مجلس در چارچوب قانون حرکت کرده و اجازه دهد که دولت کار خود را پیش ببرد.

هاشمی در خصوص حضور ۹ زن در مجلس نهم تصریح کرد: به نظر بنده نمی‌توان حضور این ۹ زن را از مجلس جدا کرد و متاسفانه بخشی از آنها افراطی‌اند اما من هم نمی‌توانم به خاطر خانم بودن آنها بگویم که اینها بهتر هستند چراکه به هر حال در برابر ۳۰۰ نماینده مرد تاثیر آنچنانی ندارند.

عضو کارگزاران درباره حضور هاشمی رفسنجانی در انتخابات خبرگان و مخالفت خانواده با تصمیم وی گفت: خانواده آقای هاشمی مخالف فعالیت سیاسی ایشان نبوده است هرچند که خانواده در تصمیم او در این زمینه تعیین‌کننده نیست و آقای هاشمی همانطور که در انتخابات قبلی دیده‌ایم تدبیر و درایت خود را انجام می‌دهند و نظر خانواده را هم در آن قالب می‌گذارد.

وی گفت: آیت‌الله هاشمی گفتند باید ببینند چه کسانی برای خبرگان مطرح هستند و اگر صلاحیت لازم را نداشته باشند من به میدان می‌آیم.

هاشمی درباره وعده روحانی برای حضور زنان در کابینه اظهار داشت: متاسفانه دولت‌ها اعم از اصلاح‌طلب و اصولگرا در رابطه با بحث زنان متحجر هستند و آقای روحانی با انتصاب فرماندار و سخنگوی وزارت خارجه از میان زنان و انتخاب اعضای کابینه از میان آنها شروع خوبی داشت اما این کفایت نمی‌کند و ما راضی نیستیم.

این فعال سیاسی درباره موافقت آیت الله خمینی با اظهارنظر آیت‌الله طالقانی مبنی براینکه زنان در انتخاب پوشش خود آزاد هستند، گفت: در فضای آن زمان امام سیاسی‌کاری نکرده است و اعتقادات‌ها همین‌ها بود اما کم کم تصمیمات دیگری گرفته و از آنجا به بعد مسائل سیاسی شد.

وی درباره اسیدپاشی‌های اخیر در اصفهان تصریح کرد: من قطعا نمی‌گویم این قضیه با برنامه‌ریزی همراه بوده چراکه اسیدپاشی در کشور ما سابقه دارد اما هر دفعه موضوع آن مشخص بوده است اما معلوم نیست این بار چه اتفاقی می‌افتد که بعد از ۴ بار اسیدپاشی این موضوع اطلاع‌رسانی شده و همه آن را محکوم می‌کنند از این رو اسیدپاشی اصفهان مانند دوره‌های قبلی نیست اما من نمی‌توانم بگویم که سازماندهی شده بوده است.

هاشمی درباره وقایع ۹ دی و ۸۸ گفت: من لفظ فتنه را برای اعتراضات ۸۸ قبول ندارم و موافق نیستم چراکه طبق اصل ۲۷ قانون اساسی اعتراضات قانونی بوده بنابراین فتنه امروز به یک دکان تبدیل شده است.

عضو حزب کارگزاران درباره این نکته که گفته می‌شود آقای محمد هاشمی به خاطر اعتراض به حضور افرادی همچون قوچانی و امثالهم که قبلا از منتقدان آیت‌الله هاشمی بوده و اکنون قصد عبور از هاشمی رفسنجانی دارند از این حزب استعفا داده است به خبرنگار فارس گفت: من ارزیابی خاصی ندارم و در هر صورت به نظر آقای محمد هاشمی احترام می‌گذارم.

وی در پایان در پاسخ به سوال یک خبرنگار که «چرا آقای هاشمی از سال‌هایی که در آن مرتکب اشتباه شده ابهام‌زدایی نمی‌کند» گفت: من این نکته را به ایشان انتقال می‌دهم اما بالاخره عملکرد ملاک است و صراحت نیازی نیست شما هم نباید سخت بگیرید.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com