به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد مرکزی راهیان نور، این ستاد با هدف ساماندهی به وضعیت راهیان نور در سال ۱۳۸۳ ذیل ساختار بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس تعریف و در سال۱۳۸۴ستاد مرکزی راهیان نور تأسیس شد.اردوی راهیان نور از سال ۱۳۹۰در قالب محتوای آموزشی وارد مدارس ایران شد و به عنوان دوره عملی درس آمادگی در کلاس دوم متوسطه تدریس می شود.”

به گزارش خبرگزاری تسنیم، فانیوزیر آموزش و پرورش رژیم اسلامی در دولت روحانی، از اعزام یک میلیون دانش ‌آموز به اردوی راهیان نور در سال تحصیلی جاری خبر داد، تا به گفته اودانش‌آموزان همواره از تمامیت ارضی، مکتبی و دینی کشور خود حراست و حفاظت کنند.”

آغاز به کار مدارس در سال جاری، همزمان بود با اعزام راهیان نور دانش آموزی که از۱۵ مهر ماه تا پایان آذر ماه آتی به مناطقی از جنوب، غرب و شمال غرب است که به مدت ۸ سال نیرو های نظامی ایران با عراق مشغول جنگ بودند.

صندلی خالی همکلاسی های آن تعداد از دانش آموزانی که سالهای گذشته جانشان را در کاروان های راهیان نور و در جاده های خطرناک و غیر استاندارد ایران از دست داده بودند، نشان از بی توجهی و بها ندادن رژیم اسلامی، به امنیت جانی دانش آموزان در این کاروان های اجباری است.

کابوس از دست دادن دوستان همکلاسی برای آن تعداد از دانش آموزانی که هم اکنون در صف اعزام به اردوگاه های کاروان نور هستند، نگران از دست دادن جان خود و تعدادی دیگری از همکلاسی هایشان در سال تحصیلی ۹۴-۹۳ هستند، بی شک این نگرانی تآثیر مخربی بر ذهن دانش آموزان و والدین آنها دارد.

بازدید از میادین جنگ در واقع بازدید از زمین های سوخته و مناطق وسیع مین گذاری شده در قتلگاه های جنگ خانمان سوز و ویرانگر ایران و عراق با بیش از یک میلیون کشتە و مجروح است که متأسفانه ۳۶ هزار نفر از قربانیان این جنگ ارتجاعی دانش آموزان معصومی بودند که قرار بود درس بخوانند و علم بیاموزند نه اینکه ازدین اسلام حراست وحفاظتکنند. جانباختن این کودکان و نوجوانان تنفر عمیقی را در میان مردم سکولار، آزادیخواه و ستم دیده نسبت به سیاست های جنگ طلبانه و ارتجاعیمذهبی رژیم اسلامی ایجاد کرد، به نحوی که ابعاد این جنایت جنگی در اذهان نسل ها ی آینده باقی خواهد ماند.

 یافتن و فرموله کردن سخنان کذب و فریبکارانه با پشتوانه دینی توسط مسئولین و سیاست گذاران دروغگو و ریاکار و در عین حال فریب خورده رژیم جمهوری اسلامی، از جملهفانیوزیر آموزش و پرورش رژیم و حرف پوچ و بی مایه ایشاندفاع از دین و کشور دین پرورشدر میان مردم زجرکشیدە و سرکوب شدە ایران بویژه تودەهای آزادیخواه و سکولار که تاریخ مملو از کشتار و جنایات و به قتلگاه فرستادن جرگوشەهای خود را شاهد بودەاند، بی ارزش و بی اعتبار است.

اعزام یک میلیون دانش آموز در سال جاری تحت نامکاروان های راهیان نوربه مناطقی که جنگ ۸ ساله ایران وعراق، بجز خاک سوخته و آلوده به خون ۲۰۸,۷۵۸نفر کشته و ۱۰,۱۰۹ نفر مفقود(طبق آمار بنیاد شهید انقلاب اسلامی)، که اثری از موجودات زنده را نمی توان یافت و وادار کردن دانش آموزان به گریه و زاری و سجده بردن بر خاک زمین های سوخته به منظور توجیه شکست در صدور اسلام ناب محمدی، طی ۸ سال جنگ با عراق به رهبری خمینی و سیاست توسعه طلبانه این دارو دسته مرتجع، نوعی خود فریبی به منظور حفظ فضای جنگی بر جامعه ایران است که رژیم جمهوری اسلامی، بازنده اصلی آن بود.

به نقل ازپایگاه خبری تحلیلی شهدای ایرانخطرات اعزام کاروانهای راهیان نوربه مناطق جنگ ۸ ساله که از همان سالهای اول این طرح ضدانسانی و ویرانگر که تا کنون جان صد نفر از فرزندان ما را گرفته است، بیانگر فاجعەای است کە توسط حاکمان اسلامی برای کودکان ایران تدارک دیدە شدە است.

(روز ۲۵ اسفند سال ۱۳۸۶)اتوبوس حامل گروهی از دانشجویان دانشگاه علمی کاربردی خیام مشهد با یک تانکر حامل سوخت در محور اندیمشک به خرم آباد برخورد کرد و آتش گرفت، ۲۲ سرنشین این اتوبوس در میان شعله های آتش جان باختن و ۷نفر دیگر نیز زخمی شدند.

(روز ۶ فروردین سال۱۳۸۷)بر اثر تصادف یک دستگاه اتوبوس کاروان راهیان نور در محور شهر کرد به ایذه حدود ۲۷تن دیگر از زائران مناطق جنگی جان خود را از دست دادند  و ۱۳ نفر نیز مجروح شدند. اتوبوس حامل این کاروان شامل فرهنگیانی بود که از استان چهار محال و بختیاری به خوزستان اعزام شده بودند.

(روز۸فروردین سال۱۳۸۷)اتوبوس حامل کاروان راهیان نور در استان خوزستان مورد حمله افراد مسلح  قرار گرفت. در این حادثه دو نفر از سرنشینان اتوبوس در اثر اصابت گلوله زخمی شدند.

(روز۱فروردین سال۱۳۹۰)واژگون شدن اتوبوس کاروان راهیان نور در استان کرمان،۱۱ کشته و ۳۸ زخمی بر جا ی گذاشت. این اتوبوس حامل دانشجویان دختر دانشگاه پیام نور شهرستان کهنوج از استان کرمان بود.

(روز۱۵بهمن سال۱۳۹۰)تصادف اتوبوس دانش آموزان دختر استان خراسان در حوالی بروجرد، منجر به کشته شدن ۳دانش آموز و جراحت شدید ۱۳نفر از دانش آموزان، مربیان و مسئولین این اتوبوس شد.

(روز۱۶بهمن سال۱۳۹۰)اتوبوس حامل دانش آموزان دختر اردبیل در نزدیکی پل دختر واژگون شد و چهار نفر از این کاروان به شدت مجروح شدند.

(روز۲۸مهر سال۱۳۹۱) واژگونی یک اتوبوس در مسیر اهواز بروجن، ۲۶ کشته و۱۸ نفر زخمی برجای گذاشت. این اتوبوس حامل دانش آموزانکاروان راهیان نوربود که از اهواز به سمت بروجن در حال حرکت بود.

رویداد های دردناک فوق و اعزام مجدد یک میلیون دانش آموز در سال جاری تحصیلی درکاروان راهیان نوربه مناطق جنگ زده و سپردن جان آنها به جاده های مرگ، توجیه شکست مفتضحانه ای است که در تأریخ ۲۹ تیر۱۳۶۷، خمینی با سر کشیدن جام زهر پایان جنگ با عراق و شکست رژیم اسلامی را پذیرفت.

بی شک جانباختن و زخمی شدن دانش آموزان درکاروان راهیان نور، در ذهن بقیه همکلاسی ها و هم مدرسه ای هایشان، علاوه بر تأثیر منفی و مخرب بر یادگیری دروس مدرسه، احساس شادی و خوشحالی را در روح و جسم آنان که جای خالی دوستانشان را در کلاس می بینند به حاشیه خواهد راند.

والدین و معلمان دلسوز در همکاری و همدلی با هم میتوانند طرح مرگبار اعزام فرزندان و نوجوانان را با بیان حقایق ضدانسانی جنگ ارتجاعی ٨ ساله ایران و عراق را برای دانش آموزان توضیح دهند و با تشویق و راهنمائی از جمله امتناع فردی و جمعی از رفتن به قتلگاههای مرگ، سهم بزرگی را ادا خواهند کرد.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com