شهربانو سادات، فیلمساز ۲۴ ساله ی افغانستانی در ویدیوی ۳ دقیقه ای درباره اولین پروژه ی فیلم بلندش «گرگ و گوسفند» صحبت می کند. این فیلم با تصویری که رسانه ها از افغانستان نمایش می دهند، کاملا متفاوت است. «گرگ و گوسفند» درباره مردم و زندگی روزمره شان در قریه ای است که شهربانو هفت سال است آنجا زندگی می کند.

shahrbanooشهربانو در تهران به دنیا آمد و در اواخر ۲۰۰۱ به افغانستان رفت. او در آنجا خیلی اتفاقی از کارگاه های آموزشی مستندسازی فرانسوی ها سر درآورد و با ساختن فیلم های کوتاه تجربی و مستقل، کار فیلم سازی را به طور جدی آغاز کرد.

اولین فیلم کوتاه سیاه و سفیدش به نام « یک وارونه» در بخش دوهفته کارگردانان جشنواره ی کن ۲۰۱۱ انتخاب شد و به نمایش در آمد.

«گرگ و گوسفند» اولین پروژه ی فیلم بلند داستانی اوست. فیلمی ۹۰ دقیقه ای محصول مشترک افغانستان و دانمارک که قرار است بهار آینده در افغانستان مرکزی فیلمبردای فیلم آغاز شود. فیلمنامه ی «گرگ و گوسفند» سال ۲۰۱۰ به عنوان یکی از شش فیلمنامه برگزیده در بخش سینه فونداسیون جشنواره ی کن انتخاب شد. شهربانو جوان ترین فیلمسازی است که توانسته با پروژه ی اولین فیلم بلندش در این بخش انتخاب شود.

بازیگران فیلم همه از یک قریه انتخاب شده اند و اولین تجربه شان مقابل دوربین است. در لینک زیر می توانید شهربانو، فضای قریه و تعدادی از بازیگران را ببینید:

عکس های بازیگران و عوامل فیلم و اطلاعات بیشتر راجع به پروژه را نیز می توانید در این لینک تماشا کنید.
در گالری زیر نیز تعدای از عکس های مربوط به فیلم را می بینید.

4 ش
2 ش
5 ش
3 ش

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)