تجمع اعتراضی توسط جنبش زنان در همبستگی با تجمع مردم اصفهان در اعتراض به اسیدپاشی ها امروز مقابل مجلس شورای اسلامی برگزار شد. گروه های مختلف زنان از جمله کانون شهروندی زنان، زنان اصلاح طلب، کانون زنان ایرانی و نیز تشکل‌های دیگر در حوزه زنان  در این تجمع حضور حضور داشتند. هدف از این تجمع ابراز همبستگی با زنان قربانی اسیدپاشی در اصفهان و اعتراض به قوانین زن ستیز و ناامنی های موجود علیه زنان بود.

این تجمع با حضور حدود ۲۰۰ تن از فعالان جنبش زنان از ساعت ۱۱ آغاز و تا ساعت ۱۲ و نیم ادامه داشت. در این تجمع شعارهایی همچون: «اسیدپاشی جنایت، قانونگذار حمایت»، «ما زنیم انسانیم، شهروند این دیاریم، اما حقی نداریم»، «آمرین جنایت، افشا باید گردند»، «قوانین ضد زن ملغا باید گردد»، «آلیا، آلیا / خجالت، خجالت»، «مجلس، دولت، حمایت، حمایت» از سوی حاضران سرداده شد.

روی پلاکاردهایی که در این تجمع در دست زنان قرار داشت جملاتی مانند «قتل های زنجیره‌ای = اسیدپاشی زنجیره‌ای»، «طرح صیانت از حریم حجاب و عفاف، تبعیض آشکار علیه زنان است»، «طرح حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر را از دستور کار مجلس خارج کنید»، «سخنان ضد زن، بسترسازی خشونت علیه زنان»، «داعش آنی می کشد، اسیدپاش زجرکش می کند»، «قوانین ضدزن، بسترسازی خشونت عریان علیه زنان»، «شهر امن حق من است»، «امنیت زنان را تامین کنید»، «زنان جامعه ما نگران و دلواپس هستند» و… به چشم می خورد.

در این تجمع فعالان جنبش زنان از جمله نرگس محمدی، نسرین ستوده، نوشین احمدی خراسانی، مهدیه گلرو، صبا شعردوست، ژیلا شریعت پناهی، عالیه مطلب زاده، ترانه بنی یعقوب، فریده غائب، آمنه رضایی، فرخنده احتسابیان، پروین ضرابی، فخری شادفر و… برخی از خانواده های زندانیان سیاسی از جمله معصومه دهقان، زهرا رحیمی و… حضور داشتند.

همچنین در این تجمع ۳ زن از جمله معصومه عطایی و رعنا که در گذشته مورد اسیدپاشی قرار گرفته بودند نیز حضور داشتند. یکی از از آنان که از طرف شوهرش مورد اسید پاشی قرار گرفته بود در مورد علت حضورش در این تجمع گفت: هربار که اسیدپاشی رخ می‌دهد حادثه‌ای که برای من رخ داده دوباره تداعی می‌شود و همواره و هر روز ترس از عدم امنیت ما زنان بیشتر می‌شود.

 

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com