حزب کارگران کردستان هشدار داد در صورتی که آنکارا رویکرد خود در قبال شهر کوبانی سوریه که مورد هجوم داعش است را تغییر ندهد با انقلابی کردی مواجه خواهد شد.

یک مقام بلندپایه کرد هشدار داد در صورتی که ترکیه به سیاست کنونی خود در عدم دخالت در جنگ موجود در کوبانی سوریه ادامه دهد،‌با انقلاب کردی جدید مواجه خواهد شد.

“جمیل بیک” که یکی از موسسان حزب کارگران کردستان و بلندمرتبه‌ترین مسئول این حزب که در خارج از زندان به سر می‌برد،‌ است به شبکه ای‌آر‌دی آلمان گفت: به ترکیه هشدار دادیم. در صورتی که این رویکرد ادامه یابد در آن صورت گروه‌های مبارز ما جنگ دفاعی خود از ملتمان را از سر خواهند گرفت.

وی که این مصاحبه را در شهر اربیل کردستان عراق انجام می‌داد، گفت: حزب عدالت و توسعه مسئول آن چیزی است که هم اکنون در کوبانی و ترکیه روی می‌دهد.

جمیل بیک اضافه کرد: تمامی مبارزان خود را که از ترکیه به عقب برگردانده بودیم، آنها را بازگرداندیم چون سیاست‌های آنکارا بدون هیچگونه تغییری ادامه دارد.

این مقام بلندمرتبه حزب پ‌ک‌ک به اقدام اخیر پارلمان ترکیه در اجازه دادن اقدام نظامی در عراق و سوریه برای مبارزه با داعش گفت: این اقدام دولت ترکیه با هدف کشتار پ‌ک‌ک است.

وی تاکید کرد که مجوز پارلمان ترکیه اعلام جنگ با پ‌ک‌ک بوده و ترکیه با این اقدام عملیات صلح را به پایان رساند.

ترکیه که این روزها شاهد اعتراضات گسترده کردها در اعتراض به عدم حمایت دولت این کشور از شهر کردنشین “عین العرب” در برابر داعش است، دچار ناآرامی‌ها در مناطق کردنشین است.

تعداد تلفات اعتراضات کردهای ترکیه در قبال رویکرد آنکارا به کشتارهای داعش در کوبانی به ۳۰ نفر رسید.

در پی این ناآرامی‌ها، معاون رئیس پلیس شهر “بینگول” ترکیه پنجشنبه شب توسط افراد ناشناس ترور شد و به قتل رسید.

از سوی دیگر صلاح الدین دمیرتاش رهبر حزب کُردی صلح و دموکراسی در ترکیه و نامزد سابق ریاست جمهوری این کشور،تاکید کرد که آنکارا از ارسال کمک‌های انسانی به کوبانی جلوگیری می‌کند.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)