DSC_0006

دریافت نسخه‌ی PDF

شبحی در حال تسخیر خاورمیانه است: شبح کوبانی! تمامی قدرت‌ها برای راندن این شبح در اتحادی شوم گرد هم آمده‌اند. حال کوبانی در برابر که ایستاده است؟ جز دو چشم بینا به چه چیزی نیاز است تا ببینیم شیهه‌ی وحشیانه‌ی تروریست‌های بنیادگرا رعشه بر پیکره‌ی انسانیتی افکنده است که امروز نامی ندارد مگر کوبانی؛ نامی که همه‌ی صداها برای نشنیدن آن هم‌صدا شده‌اند. این بار بنیادگرایی دینی (داعش) به میانجی امپریالیسم دلال مرگ شده است.

در دو سال گذشته شوراهای مردمی در کوبانی با زیستی اشتراکی و صلح‌طلبانه به وجود آمده است. از سوی دیگر، کشورهای غربی برای تعرض به خاورمیانه و دخالت در منطقه باعث به وجود آمدن گروهک‌های تروریستی چون داعش شده‌اند. توحش داعش باعث مرگ هزاران نفر و آوارگی میلیون‌ها انسان بی‌گناه شده است. امروز بیست‌وسومین روز محاصره‌ی کوبانی توسط تبهکران داعشی است. فارغ از نقش قدرت‌های غربی در شکل‌گیری تروریست‌هایی چون داعشی‌ها امروز شاهد این هستیم که تمامی رسانه‌ها به هر دری می‌زنند تا صدای کوبانی، صدای انسانیت، به گوش جهانیان نرسد. همچنین، از طرف دیگر، شاهد این هستیم که دولت ترکیه مرزهای خود را به روی آوارگان و نیروهای مردمی بسته است. این در حالی است که دولت ترکیه در شب از داعش نفت می‌خرد و در روز آنان را به کوبانی بدرقه می‌کند.

امروز رسالت انسانی هر کدام از ما دفاع مطلقاً بی‌قیدوشرط و احساس همبستگی با مردم بی‌پناه کوبانی است؛ زیرا، به‌وضوح، رهایی کوبانی با رهایی بشریت پیوند خورده است.

ما، جمعی از دانشجویان دانشگاه تبریز، در اعتراض به جنایات وحشیانه‌ی تبهکاران داعش و سکوت جامعه‌ی جهانی در قبال محاصره و کشتار مردم کوبانی قصد داریم از امروز (۱۵ مهرماه) تا جمعه (۱۸ مهرماه) دست به اعتصاب غذا بزنیم.

اعتصابکنندگان:

۱- امید احمدی

۲- شهرام ازکات

۳- منصور اسدی

۴- شبنم اسمعیلی‌آذر

۵- آسو باروبر

۶- کیوان بالوایه

۷- هیمن برین

۸- حبیب پشابادی

۹- احسان پورخیری

۱۰- رضا تاجدار

۱۱- آزاد چیره

۱۲- سینا حسنی

۱۳- ههلو خسروی

۱۴- بهنام رسالت

۱۵- محسن رضایی

۱۶- سینا سبحانی

۱۷- فرزاد سلطانی

۱۸- محمود سیفیان

۱۹- مقداد ظفری

۲۰- شاهو فتاحی

۲۱- فریبا کارگر

۲۲- هومن کاسبی

۲۳- میلاد کریمیانی

۲۴- حمید کریمیان

۲۵- محسن محمدزاده

۲۶- افشین محمدی

۲۷- هیمن محمدی

۲۸- اسماعیل محمودی

۲۹- کاوان محمودی

۳۰- میلاد مرادی

۳۱- محمد مومیوند

۳۲- حمید نادری

۳۳- ادریس نیکنام

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)