1854113idlideribadadi

ابوبکرالبغدادی«خلیفه مسلمانان جهان» و رهبرگروه تروریستی سنی مذهب « داعش»، و علی خامنه ای ولی مطلقه فقیه شیعیان و رهبر جمهوری اسلامی ایران، مردان حقیری هستند، که با ادعاهای مشابه دست به دست هم داده اند، تا با راه اندازی جنگی فرقه ای در جهان اسلام، کشور های منطقه خاورمیانه را برای سالهای متمادی به قتلگاه ساکنان بی گناه آن و برباددادن سرمایه ملی کشورهای منطقه تبدیل نمایند. هردوی اینان که بند نافشان با قیچی ترور، آدم کشی، همراه با پایمال نمودن حقوق دگراندیشان بریده شده است، یکی قصد گسترش استقرار خلافتش از سوریه، عراق، لبنان تا اندلس (اسپانیا) را در سر می پروراند، و گروه او تجمعی است از مشتی جلادان بی رحم و متعصب که تا کنون بجز کشتار مردم بی گناه اعم از شیعی، سنی، عرب، کُرد، ترکمن، ایزدی، مسیحی و…، تجاوز به دختران و زنان، تخریب مساجد و کلیساها و بناهای تاریخی هنر دیگری ازخود نشان نداده اند. البغدادی و گروهش با دستانی آلوده به خون قصد دارند با استفاده ازناامنی های موجود در عراق، که دستآورد یکی ازهم کیشان سران جمهوری اسلامی ایران در این کشور است، دامنه ترورو جنایات خود را به این کشور و دگر کشورهای منطقه گسترش دهد.
ولی مطلقه فقیه شیعیان جهان هم که پایه های نظامش بر جنایاتی هم چون سینما رکس آبادان، اعدام های زنحیره ای در کردستان، قتل عام هزاران زندانی و جوان بی گناه درسال ۱۳۶۷، قتل های زنجیره ای، ترور سران اپوزیسیون، و زیرپا گذاشتن حقوق فردی و اجتماعی هموطنان، استوار است. ظرف ۳۵ سال گذشته ناتوانی خود را دراداره کشوری ثروتمند هم چون ایران، و تامین نیازهای اولیه مردم آن نشان داده است.
هر دوی اینها اکنون ادعای رهبری امت واحده ی اسلامی‌ در سراسر جهان را در سردارند، و خواهان بیعت بی چون و چرای همه مسلمانان جهان به خود، و اطاعت و پیروی آنان از اوامر خویش اند.
گروه تروریستی داعش با شکاف اندازی در صفوف مقاومت مردم سوریه در برابر دیکتاتوری حاکم در آن کشور و تضعیف صفوف مبارزه آزادیخواهانه مردم این کشور، پس ازکسب پیروزی مختصری در خاک عراق، حوزه “شامات وعراق” را برای”خلافت خود” ناقابل دانسته، نام خود را به “دولت اسلامی” (خلافت امت واحده ی اسلامی‌) تغییر داده و اعلام داشته است که:
“هم‌اکنون بر تمام مسلمانان واجب است که با خلیفه بیعت و از او حمایت کنند. اعتبار و مشروعیت همه امارت‌ها، گروه‌ها، حکومت‌ها و سازمان‌ها با گسترش سلطه خلیفه و رسیدن نیروهایش به مناطق مربوط باطل است. … بر همه ی مسلمانان واجب است که با این کشور اسلامی بیعت کنند، بیعت کنندگان مسلمان هستند و کسانی که بیعت نمی کنند همانند شیعیان کفار هستند و باید کشته شوند. کسانی که با ما بیعت نکنند خونشان مباح است و منتظر حد اسلامی از جانب ما باشند.”
نظام متکی به ولایت فقیه در ایران هم با اعلام “ام‌القرای” بودن این نظام، پاسداری از آن را نه تنها وظیفه ایرانیان طرفدار خود بلکه فریضه ای واجب برای هر مسلمانی تعیین نمود. این رژیم بنا به دکترینی که دراواخر دهه ی ۱۳۶۰ از طرف محمدجواد لاریجانی تنظیم گردید و از آن زمان خطوط راهبردی نظام بر آن استوار است، نظام ولایت فقیه را ام‌القرای جهان اسلام اعلام و نقش آن را بدین شرح تعریف نمود :
پس از پیروزی انقلاب اسلامی‌ بدون تردید ایران ام‌القرای جهان اسلام شده است، زیرا پس از انقلاب با تشکیل حکومت اسلامی‌ دارای دو شأن رهبری مردم ایران و امت اسلامی‌ می باشد وهمه ی مسلمانان وظیفه دارند ولایت و رهبری امام خمینی(ره) را به عنوان رهبر امت واحده ی اسلامی‌ بپذیرند. به این ترتیب حکومت ایران بایستی علاوه بر منافع ملی به منافع جهان اسلام نیز بپردازد و دیگر کشورها نیز موظفند از ایران به عنوان ام‌القرای جهان اسلام حمایت و دفاع کنند. در صورتی که میان منافع ام‌القری و منافع امت تزاحمی پیش آید منافع امت همواره مقدم است، مگر در حالتی که مسئله بر سر حفظ نظام اسلامی در ام‌القری باشد. اگر نظام سیاسی ایران با شکست مواجه شود بدین معنا که تمامیت ارضی آن مورد حمله قرار گیرد یا شالوده ی اصلی حکومت آن یعنی رهبری و ولایت فقیه مورد تعرض قرار گیرد یا نظام مبتنی بر آن نتواند جواب گو باشد در واقع شکست آن شکست و ناتوانی نظام سیاسی اسلام محسوب می‌شود و لذا در این‌گونه موارد پاسداری از نظام اسلامی‌ نه تنها وظیفه ی ایرانیان بلکه وظیفه ی هر مسلمانی است.
ادعا های یکسان وعملکردهای مشابه این دو تا کنون سبب کشتار به صد ها هزار نفر درسوریه، و عراق شده و چنانچه با مقاومتی جدی ازطرف جامعه جهانی رو برو نگردد، خطر این را در بر دارد که علاوه بر از دست رفتن جان انسان های باز هم بیشتر و به یغما رفتن بخش وسیعتری از سرمایه کشورهای منطقه، تمامیت ارضی این کشورها نیز بخطر افتد، و در نهایت به بالکانیزه شدن کل منطقه خاورمیانه بیانجامد.
عراق اولین کشور است که در معرض چنین خطری قرار گرفته است، و خطرتجزیه آن بصورت عینی و واقعی موجود است. این خطر هم اکنون ازطرف کشورهای غربی که به بهانه عدم وجود دولت مرگزی( که یکی از دست آورد های نظام اسلامی ایران و دفاع بی جایش از شخصیت نا قابلی همچون نوری‌المالکی است که سیاست انحصار طلبانه او عراق را در مسیر تجزیه و تقابل اقوام قرار داده است)، و پیشروی گروه داعش درخاک این کشور تشدید می گردد. چه این کشورها در روابط دیپلماتیک خود و ارسال سلاح و تجهیزات و کمک های نظامی دیگر، اربیل را جانشین بغداد نموده، و تشکیلات محلی اقلیم کرستان عراق را بجای دولت مرکزی این کشور نشانده اند. علاوه بر این حکام اسراٸیلی نیز که بظاهر بوی کباب به مشامشان خورده، با آتش بیاری برای معرکه ای که از طرف گروه داعش براه افتاده است، قصد دارند هرچه زودتر تجزیه کشور عراق را بجلو اندازند، و از اقلیم کردستان که بخشی از خاک عراق است کشورِ مستقلی بنام ” دولت مستقل کرد” بسازند. و مقدمه درگیری کشورهای غیرعربی منطقه (ایران و تر کیه) را هم برای مدت درازی فراهم نموده و آنان را دچار جنگ داخلی و منطقه ای نمایند. نتانیاهو کردها را “ملت مبارزی” می نامد که “تعهدات سیاسی خود را اثبات کرده‌‌اند و ارزش استقلال را دارند” و لیبرمن وزیر خارجه او هم بیان میدارد که: “عراق روبروی چشمانمان در حال تجزیه است و روشن خواهد شد که تشکیل دولت مستقل کرد، مساله‌ای حتمی است”، و شیمون پرز اضافه می کند که: “کردها کشور خود را بالفعل برپا کرده اند و این کشور دموکرات است. یکی از نشانه‌های دموکراسی آن است که به زن‌ها حقوق مساوی داده! می‌شود.”. سازی را که سردمداران اسراٸیل برای استقرار”دولت مستقل کردستان” بصورت مجزا در خاک عراق و بدون درنظر گرفته شدن سرنوشت مناطق کردنشین در کشورهای ترکیه، سوریه و ایران کوک کرده اند، برای مردم منطقه طنین ناهنجاری دارد چه حاصلی جز ایجاد کانون های تشنج جدید و بوجود آمدن چندین گره کور دیگر هم چون فلسطین نمی تواند ببار آورد، و زمینه را برای بروز جنگ و خونریزی های بیشتری در منطقه فراهم آورد. به ظاهر خواست زمامداران اسراٸیل و زنگ خطری برای کردهای عراق است که بهوش باشند، چه قربانیان اصلی منازعات بعدی و در آینده بنا برسوابق گذشته بازهم مردم بی گناه کرد درمنطقه وتکرار جنایاتی نظیر حلبچه ولو بشکل دیگری خواهند بود.
پدرخوانده اکثر جنگ ها و در گیریهای گروه های مذهبی در منطقه در دوران اخیر خمینی است. چه او بود که با سردادن شعارهای تو خالی صدور انقلاب و آزادی قدس ابتدا باعث درگیری و جنگ ۸ ساله ی کشور ما با عراق گردید. جنگی که مردم ما بهای گزافی بابت آن پرداخته اند. خمینی بود که فرض را بر وجود امت واحده اسلامی گذاشته، مرزهای شناخته شده بین المللی را نادیده میگرفت، و تمامیت ارضی و استقلال کشورهای منطقه برایش بی ارزش بود. او میگفت که: ” ما بر سر شهر و مملکت با کسى دعوا نداریم. ما تصمیم داریم پرچم لااله الا اللّه را بر قلل رفیع کرامت و بزرگوارى به اهتزاز درآوریم. و زمانی هم که بخشی از مملکت را ویران کرده و بیش از نیم ملیون جوانان مملکت را بکشتن داد و بخش وسیعی از مملکت را ویران نمود، زمانی که مجبور گردید جام زهررا بنوشد باز دست ازعربده کشی های همیشگی خود بر نداشته واعلام می نمود که: “من به صراحت اعلام مى کنم که جمهورى اسلامى ایران با تمام وجود براى احیاى هویت اسلامى مسلمانان در سراسر جهان سرمایه گذارى مى کند، و دلیلى هم ندارد که مسلمانان جهان را به پیروى از اصول تصاحب قدرت در جهان دعوت نکند”.
اکنون هم وارثین او درسوریه بعنوان دستیاران اسد درتمام جنایاتی که دراین کشور اتفاق افتاده و می افتد، بیش از ۱۹۰ هزار نفر کشته، نزدیک به ۷ ملیون نفر آواره، خرابی و ویرانی شهرها و زیربنای اقتصادی این مملکت، بصورت مستقیم شریکند. وارثین خمینی در جریان جنگ غزه نیز گرچه بظاهر برای قربانیان جنایات جنگی اسراٸیل اشک تمساح می ریزند، ولی بی تفاوت نسبت به کشتار انسان های بیگناه دراین جنگ نابرابر و به ظاهر خوشحال از هرچه بیشتر شدن شمار کشته شدگان، دنیای اسلام را به مسلح شدن فراخوانده و بقول معروف “کنار گود نشسته و لنگش کن” می گویند. شروع جنگ با عراق، برپایی جریانی بنام حزب ﷲ در لبنان و زیر پا گذاشتن استقلال این کشور، تحریک گروهک های ماجراجوی اسلامی در کشورهای دیگر منطقه، باعث شدند که حکومت های کشورهای سنی نشین همسایه برای دفع خطراز خود، بنوبه خود دست به تشکیل جبهه هایی از گروه هایی مرکب از افراد رادیکال و متعصب سنی مذهب زده و این گروه ها را با پول و سلاح نظامی اجیر خود نمایند. در راس چنین کشورهایی عربستان سعودی وشیخ نشینان خلیج فارس قرار دارند که با برخورداری از امکانات وسیع مالی و تسلیحاتی، چنین گروهایی را تا دندان مسلح نموده، آنان را در خدمت منافع خویش قرارداده، و هر کجا که لازم دیده و ببینند، به نیابت از خود روانه جنگ و منازعات منطقه ای نموده و می نمایند.
تمام جنایاتی که روزانه در منطقه ما اتفاق می افتد، حاصل انحصارطلبی قشری کوچک است، که پس از کسب قدرت در گوشه ای از آن، بنا م مذهب و دین دگر اندیشان را کافر و مرتد اعلام نموده، و ابتدایی ترین حقوق آنان را زیر پا می گذارند. انحصار طلبان قشری هنگامی که بقدرت می رسند جهت تثبیت و ادامه بقای خود از هیچ جنایتی ابا ننموده و با تقسیم مردم به مسلم وغیر مسلم، به شیعه و سنی، وتقسیم کلیه افراد جامعه به خودی وغیر خودی، و ترویج کینه و نفرت نسبت به غیرخودی ها برای اندک پیروان خود دشمنانی بوجود می آورند، که اعمال هر گونه خشونتی در باره آنان جایز است، و از این طریق راه را برای هر جنایتی هموار نموده، وزمینه جنگ، خونریزی و ویرانی کشورهای تحت سلطه خود و دخالت در امور داخلی سایر کشور های منطقه را در حال و آینده فراهم می سازند.
ثمره چنین سیاستی نبرد وجنگ در سر زمین های سوریه و عراق است. دراین جنگ جمهوری اسلامی ایران، دولت شیعه مالکی، حکومت علویان در سوریه و حزب الله لبنان یکطرف، و گروهای سنی مذهب تحت عنوان های متفاوت نظیر (جبهه النصره و داعش …) به پشتیبانی عربستان سعودی و شیخ نشین های خلیج فارس طرف دیگر هستند.
سرنوشت گروههای اجیردر گذشته اما نشان داده است که این گروه ها بدلیل عدم پیوندشان با مردم کشورهای محل عملیات خود، ترکیب آنان که مرکب از افراد ماجراجو و فاقد هرگونه بینش سیاسی هستند، و وابستگی شدید آنان به کمک های مالی و تسلیحاتی بیگانگان، نا معلوم و تاریخ مصرف چنین گروهایی اصولا زیاد نیست. این گروه ها هرگز قادر نیستند در عمل حد اعتدال را نگه دارند. اساس کارآنها افزایش ترور و بالا بردن درجه خشونت است. این روش اما پس ازمدتی شکل و میزانی بخود میگیرد که تحمل آن برای افکار عمومی جهان و حتی حکومتهای کشورهای متمدن، که در مواردی خود آنان در”جعبه پاندورا” (Pandora’s box) را گشوده و این ارواح خبیث را آزاد نموده اند نیز غیر ممگن میگردد، و آنان را وادار به عکس العمل های مسلحانه در مقابل چنین گروهایی می نماید. میزان و شکل ترورهای گروه داعش در عراق نیز اکنون بحدی رسیده است که آمریکا و دول اروپایی را خود را ناگزیر از مداخله نظامی می بینند. شروع چنین فازی، اگر با تشکیل یک دولت وحدت ملی، دولتی یکپارچه قومی مرکب از شیعیان، سنی مذهبی ها و کردها در عراق همراه گردد، و این دولت سیاستی مستقل و خارج ازحوزه نفوذ کشورهای همسایه و بخصوص ملایان ایران را پیشه نماید، نقطه ای خواهد بود بر پایان غاٸله داعش و خلافت اسلامی آن.
جراحی غده سرطانی نظام ولایت فقیه اما بعهده ملت ایران است. طبیعی است که ما ایرانیان علاوه بر پرداختن به مشکلات و مساێلی که این نظام درداخل کشور برای مردم، اقتصاد، و بطور کلی در تمام شٸون مملکت بوجود آورده است نمی توانیم نسبت به آنچه درمنطقه و بیخ گوشمان در حال اتفاق افتادن است به دو دلیل بی تفاوت باشیم. دلیل اول آن این است که بعید نیست که فردا چنین شتری در خانه ما هم بخوابد. گروهایی در داخل و یا خارج از کشور اجیر گردند، و عملیات مشابه آنچه در سوریه و عراق می گذرد را در کشور ما هم انجام دهند. آنگاه است که ما مجبور خواهیم بود یا شاهد تجزیه کشورباشیم، ویا به راه اسلاف خود (رژیم شاه و رژیم ولایت فقیه) متوصل گردیم، به جنگ و کشتار پرداخته و راه را برای استقرار نظام سرکوبگر دیگری هموار نماییم.
دلیل دوم اما توانائی های ملی، انسانی، موقعیت استراتژیک، نفوذ فرهنگی و بر خورداری ازسنن همزیستی مسالمت آمیز و دیرینه اقوام ایرانی و اقلیت های مذهبی در طول تاریخ کشور ماست که به آن موقعیت خاصی درمنطقه میدهد. ۳۵ سال است که ما شاهدیم با شعار “دفاع” از فلسطین و شیعیان لبنان، شعار ایجاد “جبهه مقاومت” در قبال “استکبار جهانی” در سوریه، قرار دادن نظام حکومتی خود بعنوان ام القرای اسلام و با اتکای بدان دخالت در امور داخلی کشورهای منطقه، کسانی که بر ما و سرمایه ما حکومت می نمایند، رژیمی توتالیتر مذهبی، حکومتی غیرملی، انحصارطلب و مرتجع، چه اثرات مخربی را در منطقه از خود بجای گذاشته است. اکنون زمان آن رسیده که ایرانیان این لکه ننگ را از دامن خود پاک نمایند و با اینکه خود ازبزرکترین صدمه دیدگان چنین نظامی هستند، دِین خود را بمردم سوریه، مردم عراق و لبنان که در شرایطی بمراتب بدتر از ما بسر می برند ادا نمایند. دینی که بیش ازهمه بگردن ” اصلاح طلبان حکومتی” است که خود در موارد زیادی در جنایات نظام ولایت فقیه نسبت به مردم منطقه شریک بوده اند. آنان بالاخره بایستی از خواب رجعت به عملکردها در زمان حیات “امام” برخیزند، واین بت اعظم و افکار مخرب و ضدانسانی او را که تمام بدبختی های کنونی مملکت و منطقه زاییده افکار متحجر اوست برای همیشه بخاک سپارند و با مردم همصدا گردند تا ایرانی بسازند که در بازگرداندن ثبات و امنیت بتواند نقش مؤثری ایفا نماید که سزاوار اوست.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com