بهگر

داعش گروهی است که از القاعده سربرآورد و با شرکت در جنگ در سوریه و عراق بسیاری از مردم آنجا از شیعیان و یزدانی ها گرفته تا مسیحی ها بطرز فجیعی کشت و قتل عام کرد ولی از سنگ صدا درآمد و از غرب صدای اعتراضی بلند نشد تا این که در روزهای اخیر یک خبرنگار آمریکایی را سربریدند. ناگهان دنیا به هم ریخت.
مرگ این جوان خبرنگار موجب تأسف است ولی پیش از او نیز بیش از هشتاد خبرنگار در سوریه و عراق کشته شده اند و ده ها نفر مفقود شده و حتا خبری از آنها دردست نیست اما تاثیر این ویدئو چنان بود که فوراً زنگ های هشدار بصدا در آمدند و دستگاه های امنیتی بکار افتادند تا قاتل وی را شناسایی کنند!!؟ بله تعجب نکنید قاتل همین یک نفر را وگرنه کسی کاری به کار این گروه نداشت و همین چندی پیش بود که آمریکا باز سلاح و پول دراختیار همین گروه گذاشت. یکشبه تمامی جاسوسان انگلیس بسیج شدند تا موفق به شناسایی این فرد انگلیسی شدند که « جان» نام دارد و به اسم «جان جهادگر» هم معروف شده است. بنا به اظهار ساندی تایمز او نزدیک ترین دوستانش را «پل» و «رینگو» صدا می زند و بنظر می آید که این اسامی را از گروه معروف موسیقی انگلستان« بیتلز» الهام گرفته شده باشد نه از قرآن . طرفه اینکه پدر مظنون ۲۴ ساله یکی از سران القاعده بوده که به جرم دست داشتن در بمب گذاری سفارتخانه های آمریکادر کنیا و تانزانیا در سال ۱۹۹۸ به آمریکا تحویل داده شده. حال اینکه چه به سرش آمده معلوم نیست.
این خشونت و بی رحمی و سبعیت گروه داعش و سربریدن ها و تجاوزهایش اولین بار نبود که برملا می شد ؛ پیش از این هم این اراذل آدمخواری خود را با خوردن دل و جگر یک انسان درمقابل دوربین تلویزیون به نمایش گذاشته بودند ولی چه شد که تا یک آمریکایی سربریده شد غرب به جوشش درآمد ؟ چطور شد که وزیر امور خارجه بریتانیا فیلیپ هاموند فقط این بار خشم خود را به بی بی سی بیان کرد: “این یک مثال هولناک از خشونت این سازمان” بود. گویا مثال های قبلی هولناک نبودند. یا شاید مردم عراق و سوریه و یزیدی ها انسان نبودند. احتمالاً مقصودش این است که حقوق بشر فقط در حوزه ی جغرافیایی غرب معنای پیدا می کند ولی در شرق جان انسان ها بر اساس معیار دیگری ارزیابی میشود.

روادید تروریسم
همه می دانند که داعش ساخته و پرداخته آمریکا و متحدان خاورمیانه ایش از عربستان سعودی گرفته تا اسرائیل است. آمریکا و اروپا بدون شرم و حیا برای دست یافتن به اهداف سیاسی و اقتصادی خود از گروه های تروریستی بعنوان ابزار تاکتیکی استفاده می کنند. اگر گاهی وقتی صحبت از حقوق بشر میشود برای توجیه جنایات و آرام کردن افکارعمومی است و موقعی که مردم خودشان در معرض تهدید قرار بگیرند.
نمونه اش اینکه کشورهای غربی هیچ ممانعتی برای سفر اسلامگرایان اروپایی که به قصد مبارزه با بشار اسد راهی سوریه شده بودند، ایجاد نکردند. به هر صورت کار خیری بود، بخصوص از وقتی که روسیه و چین مانع ورقه گرفتن از شورای امنیت برای حمله به سوریه شده بودند.
در این میان کنجکاوی من تحریک شد که بدانم اصلا چه تعداد از اروپایی ها در این لژیون آدمکش شرکت دارند. به قدرت خداوندی در این دنیای غرب که برای هرچیز و حتی خورد وخوراک و پرندگان و حشرات و هرچه درکائنات است آمار دارند و حرفها و مراسلات همهُ دنیا را هم می خوانند برای افراد ارسالی از اروپا به داعش آمار دقیقی نیست. سوئد اعلام کرده که ۸۰ نفر سوئدی در داعش شرکت دارند ( معمولا بایستی این اشخاص از مهاجران آسیایی و آفریقایی باشند که تابعیت سوئدی کسب کرده اند) دیوید کامرون، نخست وزیراز رقم ۴۰۰ نفر انگلیسی یاد کرد ولی گفت حدود ۲۰۰۰ اروپایی برای داعش (ISIS) مبارزه می باشد.
خبرنگار بی بی سی ۰۰ ۵ نفر برآورد کرد. من فکر کردم اگر فرانسه که مسلمانان بیشتری دارد باید بیش از انگلستان دراین امر سهیم باشد اما خبر از سی ان ان آمد که جمع داعشی های انگلستان ۱۰۰۰ نفر است.
در چم وخم این اعداد ضد و نقیض بودم که یک نماینده مجلس پارلمان انگلستان از بیرمنگام، انگلستان، تخمین زد تعداد واقعی جهادی بریتانیا می تواند حتی بالاتر از این حرف ها باشد و دستکم فقط ۱۵۰۰ استرالیایی در طول سه سال گذشته در این گروه استخدام شده اند. ملاحظه می فرمایید ؛ واقعا خدا بدهد برکت !
یعنی دستگاه های امنیتی اروپا تا بحال خواب بوده اند؟ یا مصالحشان اقتضا می کرده است که این افراد با داشتن پاسپورت و تسهیلات مسافرتی از کشورهایی اروپایی بتوانند آزادانه برای عملیات تروریستی و جنگ بروند و با خون آشامترین گروه ها در قتل و تجاوز مردم بی گناه شرکت کنند و آزادانه به اروپا برگردند .

سگ هار
از روز اولی که این گروه های اسلامی را به جان مردم سوریه انداخته اند و تحت عنوان اینکه «ما داریم به میانه رو ها کمک میکنیم» همه جور پول و سلاح و امکانات به دست آنها رسانده اند تا به حال هیچ مشکلی با این گروه نداشتند. حتی حمله اش به عراق و آدمکشی در این کشور هم باعث نگرانی شان نشد، چون هم به استقلال کردستان کمک میکرد هم بیرون کردن مالکی و کلاً به از هم پاشاندن این کشور. لبهُ حملهُ داعش متوجه شیعیان بود و به کردها فرصت داد تا کرکوک را هم اشغال کنند و مدعی بشوند که اینجا «اورشلیم» ماست! این عنوان البته معلوم بود از کجا الهام گرفته شده. از وقتی میدانهای نفتی محل مورد تهدید واقع شد و کردها هم که بسیار برای پیشمرگ هایشان تبلیغ میشود، به ناچار وارد معرکه شدند، اوضاع تغییر کرد. چندتایی بمب انداخته شد که باعث داعشی ها هم به این ترتیب از آمریکا انتقام بگیرند. البته از هر نوع کمک نظامی به دولت عراق که نخست وزیرش هم در این میانه عوض شده بود، احتراز شد تا مبادا این دولت تقویت شود و برای استقلال کردها زحمت ایجاد کند یا بتواند حریف داعش بشود.
امروز تازه فهمیده اند سگی را که به جان دیگران انداخته بودند، دست آموز نیست، هار است. انتقادی که از آنها میشد که قادر به کنترل این قبیل موجودات نیستید، تا به حال نادیده میگرفتند ولی دیگر امکانش را ندارند. با این وجود کج دار و مریز میکنند که تا حد امکان بتوانند از همین موجودات در سوریه بهره ببرند ولی در عراق محدودشان نمایند. بهانه هم البته همه جا یاری به دمکراسی است و حقوق بشر، در هر دو طرف مرز. فقط یک طرف مایهُ کمک به داعش است و طرف دیگر دستاویز بمب انداختن بر سر این مزدورانی که پا از گلیم دراز کرده اند.
درواقع جرم اصلی از داعش نیست از کشورهای غربی است که با ارسال آدمکش ها و تروریست ها کشورهای دیگر را برای مطامع خود دچار آشوب و هرج و مرج می کنند وحاکمیت ملی کشورها را نقض می نمایند. همه می دانند که برخورد جدی با این گروه نیازمند قطع کردن دست های حامی آن از قبیل عربستان سعودی و قطر و ترکیه است ولی غرب بدلایل مختلفی حاضر به اینکار نیست. این آدمخواران یکباره از زیرزمین سبز نشده اند و از آسمان هم نازل نگشته اند بلکه در مرزهای سوریه و ترکیه و اردن تعلیمات می بینند. گفته می شود اردوغان مدعی اسلام مترقی از ترکیه نفت قاچاق از داعش آنهم به بهای هر بشکه ۲۰ دلار می خرد(نرخ واقعی نفت بیش از ۱۰۰ دلار در بازار است ) حزب ام پی ترکیه نیز بر آن صحه گذاشته است.
در این داستان پول و ایدئولوژی از عربستان و قطر است، پشتیبانی از ترکیه، طرح از هم پاشاندن دولت های منطقه از اسرائیل، آمریکا هم دلش خوش است که دارد سیاست به کار می بندد و دنیا را روی انگشتش میچرخاند!
این مقاله برای سایت (iranliberal.com) نوشته شده است و نقل آن با ذکر مأخذ آزاد است

———–
DN-2014-08-24- IS FRAMRYCKNING I IRAK
MI5 och MI6: ”Jihad John” identifierad
http://www.dn.se/nyheter/varlden/mi5-och-mi6-jihad-john-identifierad
Ransom: How European countries paid millions to terror groups
http://www.dailytrust.com.ng/daily/international/30487-ransom-how-european-countries-paid-millions-to-terror-groups

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)