Reza-Shahabi-2.6.93-A.jpg.815x390_q85_crop_upscale

رضا شهابی از اعضای هیات مدیره سندیکای شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و زندانی سیاسی که پس از نزدیک به ۴۱ روز اعتصاب غذا از چندی پیش به بیمارستان خمینی تهران منتقل شده همچنان در انتظار بهبود شرایط جسمی برای عمل جراحی است.

سایت هرانا خبر داده است که “رضا شهابی، فعال کارگری و زندانی سیاسی که از صبح روز شنبه ۲۱ تیر ماه از زندان رجایی شهر کرج به بیمارستان هزار تخت‌خوابی خمینی منتقل شد همچنان در انتظار بهبود شرایط جسمی‌اش برای عمل جراحی بسر می‌برد.

یکی از نزدیکان این فعال کارگری گفته است: “رضا شهابی باید از ناحیه کمر مورد عمل جراحی قرار گیرد و به دلیل اعتصاب غذای طولانی که پشت سر گذاشته پزشک جراح انجام عمل را به پس از عادی شدن شرایط جسمی ایشان موکول کرده است.”

رضا شهابی عضو هیات مدیره سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه است که به دلیل فعالیت های صنفی و سندیکایی روز ۲۲ خرداد سال ۱۳۸۹ بازداشت شد و براساس گزارش ها طی دوران بازجویی مورد ضرب و شتم قرار گرفت که منجر به آسیب های نخاعی شد.

در زمستان سال ۹۰ در دادگاه انقلاب محاکمه شد و در سال ۹۱ از سوی ابوالقاسم صلواتی، رئیس شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران، به ۶ سال زندان محکوم شد، که این حکم در دادگاه تجدید نظر تهران به چهار سال حبس تعزیری، پنج سال محرومیت از فعالیت سندیکایی و هفت میلیون تومان جریمه نقدی تبدیل شد.

یازدهم خرداد ماه سالجاری رضا شهابی از بند ۳۵۰ زندان اوین به زندان رجایی شهر کرج منتقل شد از همان روز در اعتراض به این انتقال دست به اعتصاب غذا زد و در چهل و یکمین روز اعتصاب عغذا از این زندان به بیمارستان خمینی تهران منتقل شده است و پزشکان جراحی آسیب های وارده به کمر وی را به پس از عادی شدن شرایط جسمی اش موکول کرده اند.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com