رادیوی بین المللی چین: گرمای تابستان در منطقه زلزله زده مورموری ایران بیداد می کند، دمای این منطقه ۵۰ درجه سانتی گراد بالای صفر است و زلزله زدگان تشنه یک جرعه آب خنک.
زلزله ۶.۱ ریشتری خانه هایشان را ویران کرده ، اسباب و اثاثیه منزلشان زیر آوار مانده و زندگی در این منطقه مختل شده است.
شرایط روحی نامساعدی دارند ، ترس ، وحشت و اضطراب بر منطقه حاکم است، چشم به راه امدادرسانان هستند و بیش از همه تشنگی آزارشان می دهد.
اما در چنین شرایطی با امید به رسیدن کمکهای هموطنان خود ساعتها است که با امکانات اندک و تجهیزات ابتدایی جستجو در زیر آوارها را آغاز کرده اند.
لحظاتی پیش در یک تماس تلفنی نامطلوب با خبرنگار ایرنا گفت : در روستای ما تقریبا همه خانه های مردم تخریب شده است ، اهالی روستا نیازمند کمک هستند ، آب آشامیدنی نداریم ، برق روستا قطع است، نانوایی روستا تخریب شده ، بیش از هر چیز نیازمند آب و غذا هستیم.
ارتباط تلفنی کرم رضا پیش از اینکه نامی از روستایشان ببرد و سخن بیشتری بگوید یکباره قطع شد.
با این حال مدیرعامل جمعیت هلال احمر ایلام ایران از ارسال ۱۰ هزار بطری آب معدنی به مناطق زلزله زده مورموری خبر داد .
محمد سلیمانیˈ در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به قطعی آب مورموری بر اثر وقوع زمین لرزه امروز کار آبرسانی به این منطقه در حال انجام است.
وی ادامه داد: ارسال آب از استانهای خوزستان و کرمانشاه به مناطق زلزله زده مورموری شهرستان آبدانان آغاز شده است .
به گفته رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام اکیپ های مجهز و آماده امدادرسانی در پی وقوع حادثه به منطقه زلزله زده مورموری اعزام شده است و امدادگران تا کنون چهار مصدوم ار که حالشان وخیم بود برای مداوا به بیمارستانهای دزفول اعزام کرده اند.
دکتر علی دل پیشه گفته است : تعدادی آمبولانس نیز به همراه اکیپهای امدادرسان به مناطق روستایی اعزام و امدادرسانی به روستاییان آسیب دیده آغاز شده است.
زلزله ۶.۱ ریشتری صبح روز دوشنبه مورموری خسارات قابل توجهی به تاسیسات زیربنایی منطقه وارد ساخته است و مردم در برخی مناطق روستایی با اخلال در سیستم ارتباطی مواجه هستند.
زلزله به بزرگی ۶.۱ در مقیاس امواج درونی زمین(ریشتر) بامداد دوشنبه سه استان ایلام، لرستان و خوزستان در غرب و جنوب غرب کشور را لرزاند.
این زلزله ساعت ۷ و ۲ دقیقه و ۵ ثانیه در عمق ۱۰ کیلومتری زمین رخ داد و کانون آن، حوالی مورموری در ایلام با موقعیت جغرافیایی آن ۷/۳۲ درجه عرض شمالی و ۷/۴۷ درجه طول شرقی اعلام شده است.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)