آمریکا منجی بشریت!
«الذین اخرجوا من دیارهم بغیر حق الا ان یقولوا ربنا الله و لو لا دفع الله الناس بعضهم ببعض لهدمت صوامع و بیع و صلوات و مساجد یذکرفیها اسم الله کثیرا و لینصرن الله من ینصره ان الله لقوی عزیر»./حج،۴۰
(آنانی که به ناحق از حق طبیعی و خدادادی خود محروم می شوند و فقط می گویند پروردگار ماخدای یکتاست،از این رو خدا دفع شر بعضی از مردم را به بعض دیگر خواهد کرد،اگر این چنین نمی شد همانا صومعه ها،دیروکنشتها و مساجد و…که درآن یاد خدا می شود همگی ویران می شد.البته هرکس خدارا یاری کند،خدا هم اورا یاری خواهد کرد.
اگر از نگاه دین و قرآن بخواهیم آنرا بررسی کنیم،حرکت آمریکا مصداق آیه فوق الذکر است.
خداوند اینگونه سنت الهی (سنت الله التی قد خلت من قبل و لن تجد لسنت الله تبدیلا/فتح،۳۲) را در این حرکت مکانیکی منطبق با منطق، جهان هستی را می چرخاند!
در مقامی هست هم این زهر و مار
از تصاریف خدایی خوش گوار
در مقامی زهر و در جایی دوا
در مقامی کفر و در جایی روا
گر آنجا گزند جان بود
چون بدینجا در رسد درمان شود
آب در غوره ترش باشد،و لیک
چون بانگوری رسدشیرین و نیک
باز در خُم او شودتلخ وحرام
در مقام سرکگی نعم الادام(مثنوی مولوی/دفتراول).

اگر از منظر عقل دور اندیش(تجاری) بخواهیم نگاه کنیم،بازگشت و پیروزی خردمندانه آمریکا برای حضور دائمی همراه با آوردن «دمکراسی مشترک»: http://assize.blogspot.com/2010/10/blog-post_03.htmlکه حدیث آورده اند: من لم یشکر المخلوق لم یشکر الخالق!
اگر از منظر انسانیت به آن نظر داشته باشیم،حکم وجدان هم همین است. جنایاتی که دل هر آدمی را ریش می کند.
و اما اگر ازنگاه استعماری به روند حرکت بخواهیم آنرا آنالیز کنیم،نوعی استعمار مدرنیته که بدون بازگشت به شیوه های قدیمی کشور گشایی با سلام و صلوات وارد می شود و با کمک دولت های شریک، همراه و یا پیرو بازهم استثمار و محاصره شدن در استحمار جدید و باصطلاح پسامدرنیزم!
آمریکا به رهبری اوباما دستور داد که بسته های بشر دوستانه غذایی و بهداشتی برای آوراگان عراقی در کوه ودشت از هوا توزیع شود و هم چنین دستور حمله نظامی به نیروی های داعش(دولت اسلامی عراق و شام) را داد.
داعش هر چند نوعی نگرش به اسلام است اما افسارش البته در دست صهیونیزم بین الملل است.
می شود گفت نوعی کودتای پنهان و مرحله به مرحله حزب بعث(توسط بقایای ارتش بعثی ست )که می خواهد،به همراه بازگشت پیروزمندانه سلفش (بشار اسد)در سوریه همچنان این روی سکه اش هم در عراق باشد.
با نگاهی به تاریخچه حزب بعث و ساختار تشکیلاتی و بنیانگذاران آن، به نظر این تئوری مقرون به صحت باشد.
آمریکا بعد از حمله مستقیم نظامی به عراق و برچیدن وسرنگونی حزب بعث و صدام،نیروهایش را از عراق بیرون کشید؛آنها هم چنین از افغانستان هم قرار است خارج شوند!
درمیان مسلمان ها هر چند جنگ ۷۲ ملت (با آب بستن به سوراخ توسط غیر)هست و شاید روزی مسلمانان مانند رنسانس در دوره انگیزاسیون، سرانجامی پیدا کنند و به تقریب و تهذیب برسند،منتها بی شک دشمن دانا با علم به امور وداشتن قدرت،سعی دارد نشان دهد محض رضای خداموش می گیرد!
در فیلم متولد ماه مهر اثر احمد رضا درویش صحنه ای را در دستشویی ملاحظه می کنید که لیدرها و هدایت کنندگان دوطرف مخالف و موافق در زد و خورد دانشگاه بدون آنکه صورت و هویت آنان معلوم باشد(فقط دست هایشان را که آلوده است را درحال شستن می بینید)به هم -بعد از احوال پرسی – می گویند بعضی جا زیاد بهداشتی عمل نکردیم!؟
آمریکا در حمله به داعش…
آمریکا در حمله به طالبان و القاعده
آمریکا در صندوق های آرای افغانستان
آمریکا در قضیه اسرائیل و فلسطین
آمریکا در شنود سراسری حتی از سران همپیمان
آمریکا در تحریم ایران و انرژی هسته ای
آمریکا در تخریب سلاح شیمایی در جنگ سوریه
آمریکا در…
آمریکا در همه جا و هیج جا
آیا آمریکا همان ذوالقرنین ومنجی موعود ونجات دهنده بشریت است؟!
مهدی موعودی که همه ادیان به نوعی انتظارش را می کشند ولی هیچگاه به کمک هم نمی آید!!ولی آمریکای ابرقدرت این توانایی رادارد که هرجا بخواهد وارد شود و دشمن شنیع را نابود کند.
پس پیش به سوی نظم نوین جهانی!!
محمد شوری(نویسنده و روزنامه نگار)
۱۷مرداد۱۳۹۳
https://www.facebook.com/mohammad.shorijeze

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com