عدالت نیوز:به گزارش کمپین فعالین بلوچ نوه امید شه بخش از ریش سفیدان طائفه شه بخش یکی از ریش سفیدان طائفه شه بخش بخاطر نداشتن گواهینامه مورد اصابت گلوله قرار گرفت.
در دو هفته اخیر این سومین مورد از تیر اندازی خودسرانه به سمت شهروندان بلوچ است. به گزارش کمپین فعالین بلوچ میلاد شه بخش نوه حاج امید شه بخش توسط یگان امداد نیروی انتظامی مورد اصابت گلوله قرار گرفته و راهی بیمارستان شد. یک منبع مطلع از طائفه شه بخش به کمپین گفت: میلاد بخاطر نداشتن گواهینامه و عدم توجه به ایست نیروی انتظامی مورد اصابت گلوله یگان امداد نیروی انتظامی قرار گرفت و به اتاق عمل بیمارستان خاتم منتقل شد.
در همین حال گزارش می شود یک جوان دیگر در شهرستان سرباز روستای “دپکور” در حالی که با موتور خود تردد میکرد مورد اصابت گلوله نیروی انتظامی پاسگاه “رئیس آباد” قرار گرفت. بنابه گفته شاهدان عینی نیروی انتظامی در تعقیب و گریز خودرو حامل سوخت گازوئیل بود که در منطقه مسکونی به سمت خودرو آتش گشوده اما تیر به یکی از شهروندان روستایی که در همان محل تردد میکرده است اصابت کرده است. پس از این واقعه مردم خشمگین حاضر در محل به سمت ماموران نیروی انتظامی حمله کرده اند.
گفتنی است در دو هفته اخیر این سومین مورد از شلیک ماموران نیروی انتظامی به سمت شهروندان بلوچ است که در تاریخ ۲۷ تیرماه یک نوجوان دیگر به نام “محمد شه بخش” فرزند گل محمد، در خیابان مزاری شهر زاهدان مورد اصابت گلوله قرار گرفت. این نوجوان پس از ۱۲ روز در بیمارستان خاتم زاهدان از دنیا رفت اما ماموران کلانتری ۱۶ پاسخگوی خانواده وی نشدند.همچنین همزمان با تیراندازی بسوی محمد شه بخش در دزدآپ زاهدان فعلی بانوی ۴۰ ساله بلوچ بنام سید بی بی رسول زاده (مشهور به مراد خاتون) نیز در شهرستان سرباز بخش آشار توسط خودروی نیروی انتظامی به زیر گرفته شد و در دم جان سپرد.
قتل جوانان بلوچ بی هیچ جرم و اتهامی صورت می گیرد و هیچ نهاد نظامی و قضایی در این باره پاسخگو نیست و این عدم پاسخگویی و عدم پی گیری جنایات ماموران باعث جرات بیشتر ماموران بر قتل جوانان بی گناه بلوچ شده است و آزادانه بدون هیچ ترسی از بازخواست و بازداشت هر روز جنایت می افرینند و جوانان بلوچی را به قتل می رسانند.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)