Caspean-Hijab-Plan-Iranفرمانده “یگان‌های ویژه” پلیس در ایران اعلام کرد که این یگان‌ها در تابستان امسال با “مصادیق بدحجابی” در سواحل شمالی کشور “برخورد جدی” خواهند کرد.

سردار حسن کرمی‌ روز شنبه (۲۴ خرداد-۱۴ ژوئن) در گفتگو با خبرگزاری “تسنیم”، با اشاره به ماموریت “یگان ویژه ناجا” برای “ارتقای امنیت اجتماعی” سواحل دریای خرز در تابستان امسال “برخورد جدی” این یگان را با «ناهنجاری‌های اجتماعی» که به گفته‌ی او «موجب ناامنی فضای خدادادی سواحل می‌شود» از جمله اقدامات “پیشگیرانه‌ای” دانست که نیروهای تحت امرش، به صورت “‌قاطعانه” و “در اوج رعایت اخلاق” نسبت به آن اقدام خواهند کرد.

وی تاکید کرد که این رویکرد “یگان ویژه ناجا”، «موجبات رضایت و آرامش این فضاهای طبیعی» را فراهم خواهد کرد.

آقای کرمی، با بیان این ادعا که “موضوع اخلاق” در «تمامی‌ لایه‌های نیروی انتظامی نهادینه شده» و “تبلور” آن «در مجموعه یگان ویژه به اوج خود رسیده»، خاطرنشان کرد که این فرماندهی امسال با “رویکردی جدید” و با بهره‌گیری از امکاناتی چون “موتورهای چهارچرخ” و “جت اسکی‌” و هم‌چنین استفاده از “پلیس افتخاری” طرح “سالم‌سازی دریای خزر” را اجرا خواهد کرد.

اظهارات این مقام ارشد پلیس در ایران در حالی است که پیش از این، حسین‌علی امیری، “سخن‌گوی وزارت کشور” جمهوری اسلامی، روز ۷ اردیبهشت‌ ماه اعلام کرده بود که این وزارت‌خانه با همکاری نیروی انتظامی برنامه‌هایی برای اجرایی کردن “طرح عفاف و حجاب” و “امر به معروف و نهی از منکر” دارد.

وی در عین حال با بیان این‌که بیشتر مردم جامعه، افرادی “متدین و دین‌مدار” هستند که “هنجارهای جامعه را رعایت خواهند کرد” گفته بود که این اقدامات تنها برای “عده قلیلی” که «ممکن است چارچوب‌ها و هنجار‌های جامعه را رعایت نکنند»، در نظر گرفته شده است.

یک روز پیش از آن نیز مسعود جعفری‌نسب، فرمانده انتظامی استان مازندران در گفتگو با خبرگزاری “تسنیم”، از اجرای “طرح دریا” در سواحل این استان از اول خردادماه خبر داده و گفته بود که سیاست‌های اجرای این طرح در “معاونت اجتماعی وزارت کشور” تهیه و تدوین شده است.

او با تاکید بر این‌که “پیگیری امنیت اخلاقی” «منحصر به استان مازندران نیست» تصریح کرده بود که بر اساس این طرح، نیروی انتظامی با “برهم‌زنندگان امنیت اخلاقی”، “مزاحمان نوامیس”، “بدبوششان” و “بدحجابان” برخورد، و برای “بدحجابان” و “بدپوششان” به عنوان بخشی از “طرح دریا” جریمه نقدی اعمال خواهد کرد.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)