09052014-ShararatPasandideh-02ایران، افغانستان، سودان، سومالی، عراق، سوریه، نیجریه، پاکستان، مصر، . . . ، فرقی نمی کند در کدام کشور و قاره زندگی می کنند، رفتار عمومی همه ارزش مداران! بسیار شبیه به هم شده است. این رفتارها حتی ربطی به شیعه و سنی بودن هم ندارد، و حتی اگر یک قدم جلوتر بگذاریم مختص مسلمان ها هم نیست بلکه در بین کلیمیان، مسیحیان، و پیروان ادیان دیگر هم دیده می شود. روح ماکیاولی به شکل آشکاری در کالبد فعالان مدعی دینمداری نیز رسوخ کرده است. نتیجه عملی اینکه: هدف مقدس است، برای رسیدن به آن هر اقدامی می توان انجام داد، دروغ، سرقت، شکنجه، آدم ربایی، ترور، بمب گذاری.
در مقام سخن و نظریه پردازی گروه های گوناگون چنان خود را می نمایند که گویا به اشتباهات و کجروی های سایرین آگاهند و راهی دیگرگونه را پیشنهاد می کنند، با جرات تمام و به مدد الفاظی چون همیشه، همه جا، هیچگاه، هرگز، . . . تلاش گسترده ای برای متفاوت نشان دادن راه خود به کار می گیرند؛ اما حاصل کار آنها چیزی نیست جز انبوه گزارش ها از شرارت هایی که در ابعادی بزرگ جامعه انسانی را تهدید می کند.09052014-ShararatPasandideh-03
دیر زمانی مدعیان راه بهشت تلاش می کردند که در رفتار خود نمونه عملی بشارت هایشان را نشان دهند، اما امروز کلید داران بهشت در جریان راهنمایی مردم به سوی موعود، ترسی از بنیان نهادن جهنم های واقعی و گسترش یابنده ندارند. می ربایند، می درند، می کشند. به یاری تلاش های خالصانه این گروه مصلح! خون و آتش همدم لحظه به لجظه زندگی بخش های بزرگی از مردم جهان امروز شده است. در این میان تفاوتی نیز بین گروه های مردم قائل نیستند، حتی آنهایی را که طبق آموزه های خودشان در گروه مجرمین نیستند نیز به تساوی از دم تیغ می گذرانند. خیابان های بغداد، کراچی، کابل، لندن، مادرید، آبیجان، مسکو، تهران، بوستون، . . . یادگارهایی از اقدامات متنوع ارزش مداران دارند.
09052014-ShararatPasandideh-04چه تفاوتی است بین کفن پوشان کف بر دهان خیابان های تهران، با نقاب داران گروه داعش، و بمب گذاران انتحاری القاعده، و تفنگ به دستان بوکو حرام؟ تهدید و فحاشی علنی حزب الله در نماز جمعه، تا گردن زدن داعش در خیابان های حمص و حلب، بمب گذاری های طالبان و القاعده در معابر، و دزدیدن دخترکان دانش آموز و اعلام فروش آنها به بردگی در نیجریه، همه راه هایی است که این جماعت ارزشی به سوی بهشت گشوده اند. اینها همه شرارت های پسندیده ای است که به نام اهداف مقدس و بنیان نهادن بهشت از مدعیان ارزش های والا سر می زند.
جماعتی اندک، پرگو و پرهیاهو، بی باک در دست یازیدن به هر عملی، خشن و رعب آفرین، بهشتی را وعده می دهند که قبل از محقق شدن، بخش هایی از دنیا را برای ساکنین آن به جهنم تبدیل کرده است، و در این راه در انجام هیچ شرارتی تردید نمی کنند. شوربختانه نمونه های وطنی این جماعت کم نیستند و هرگاه که لازم دیده اند چهره خود را نمایان کرده اند. کفن پوشان خیابان های ایران، بمب گذاران القاعده، جهادی های داعش، افراطیون اورشلیم، تروریست های بوکوحرام، و . . . ، اجزای ارکستر بزرگ خشونت و شرارت مقدسی هستند که دیر زمانی است صدای ارزشی های دنیا را به گوش می رساند.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com