به دنبال دریافت گزارشی مبنی بر زنده گیری و نگهداری حیوان وحشی در یک منزل شخصی واقع در غرب شهر تهران، نیروهای یگان محیط زیست پس از اخذ حکم قضایی ورود به منزل عازم محل مربوطه شدند.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست تهران در این باره گفت: نیروهای یگان محیط زیست بصورت ناگهانی وارد منزل مذکور شده و به تفتیش و بازرسی محل پرداختند.

اسماعیل میرانزاده: در جریان بازرسی از این منزل شخصی یک بره قوچ وحشی حدودا دو روزه به همراه دو قبضه اسلحه شکاری تک لول و ۲۳۲ عدد فشنگ و مقادیری گوشت شکار کشف و ضبط گردید.

ghooooch

تصویر: بره قوچ وحشی کشف شده از متخلفین در آغوش آقای پناه سالاری مامور پرتلاش یگان حفاظت استان تهران

میرانزاده گفت: در این زمینه یک نفر متهم دستگیر شده و پس از ۲۴ ساعت بازداشت در کلانتری محل جهت سیر مراحل قانونی تحویل مقامات قضایی گردید.

میرانزاده افزود: متهم در اعترافات اولیه به انجام یک مورد شکار غیرمجاز و مبادرت به زنده گیری بره قوچ کشف شده در استان یزد اعتراف نموده است.

بره قوچ وحشی پس از کشف به کلینیک حیات وحش سازمان محیط زیست در پارک پردیسان تحویل گردید.

با توجه به اعترافات متهم به احتمال فراوان وی پس از شکار میش وحشی مادر بره تازه متولد شده را نیز زنده گیری نموده است.

زنده گیری نوزادان حیوانات وحشی پدیده ای شوم است که هر سال با شروع بهار و آغاز فصل زاد و ولد حیات وحش رواج می یابد. در این زمان از سال متخلفین با بی رحمی نوزادان تازه متولد شده حیوانات وحشی را که توانایی چندانی در فرار ندارند تعقیب و زنده گیری می کنند.

همچنین در این فصل در صورت شلیک به حیوانات ماده، بچه های کوچک آنها فرار نمی کنند، در کنار لاشه مادر خود می ایستند و به راحتی توسط شکارچیان غیرمجاز اسیر می شوند.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com