آثار مورد مناقشه میان پرویز تناولی و سازمان فرهنگی- هنری شهرداری باید تا زمان رای نهایی دادگاه در موزه هنرهای معاصر تهران باقی بمانند اما تنها ۱۱ اثر از آنها به این موزه منتقل شده و هنوز از انتقال بقیه آثار خبری نیست. ۱۱قطعه مجسمه پرویز تناولی که سال گذشته با دستور دادگاه به خانه او در حوالی خیابان نیاوران منتقل شده بود، شامگاه یکشنبه ۲۵ اسفند دوباره با دستور دادگاه به موزه هنرهای معاصر منتقل شدند تا تکلیف آنها با رای نهایی دادگاه مشخص شود.

پرویز تناولی

 

این آثار در راهروی این موزه کنار هم چیده شده‌اند، به نحوی که بازدیدکنندگان هنگام بازدید از موزه می‌توانند آنها را ببینند که کنار هم بدون محافظی قرار گرفته‌اند. ضمن اینکه از گرفتن عکس از این آثار هم ممانعت می‌شود.

در همین حال قرار بود بقیه آثار هم تا صدور رای نهایی دادگاه به همین موزه منتقل شوند که به گفته ایسنا هنوز ۴۶ اثری که در اختیار سازمان فرهنگی- هنری شهرداری قرار دارد و باید به موزه هنرهای معاصر به‌عنوان یک محل بی‌طرف منتقل می‌شدند، خبری نیست و پیگیری خبرنگار ایسنا از مسوولان سازمان فرهنگی- هنری شهرداری هم درباره‌ پاسخگویی در این زمینه بی‌نتیجه مانده است.

مجید ملانوروزی، سرپرست موزه هنرهای معاصر درباره محل نگهداری آثار تناولی گفته است: «با توجه به اینکه از پیش جایی برای این آثار تهیه نکرده بودیم، در راهروی گنجینه‌ موزه قرار گرفته‌اند و البته این آثار در این مکان امن بوده و مشکلی برای آنها ایجاد نخواهد شد.»او نسبت به چرایی تحویل‌ندادن ۴۶ اثر تناولی از سوی موزه‌ امام‌علی(ع) اظهار بی‌اطلاعی کرد و گفت: «این موضوع به موزه‌ هنرهای معاصر به عنوان حافظ اموال ربطی ندارد، در صورتی که آثار به ما تحویل داده ‌شود آنها را نگه می‌داریم.»

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com